Νέα ιστοσελίδα του Γυμνασίου μας

Δημοσιευμένο στις 28 Φεβρουαρίου 2015 – 5:32 μμ | από 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΜΟΥΣΤΑΚΕΙΟ)

Η παρούσα ιστοσελίδα (θα) λειτουργεί πλέον ως “αρχείο”.

“Μετακομίσαμε” στη νέα μας διεύθυνση www.3gymlamias.gr.

Στο 3ο Γυμνάσιο Λαμίας το “Ινστιτούτο Πρόληψης & Θεραπείας της βίας & Προώθησης της Ισότητας των Φύλων”

Δημοσιευμένο στις 19 Φεβρουαρίου 2015 – 12:27 μμ | από 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΜΟΥΣΤΑΚΕΙΟ)

Το 3ο Γυμνάσιο Λαμίας στα πλαίσια των συνεχών δραστηριοτήτων και πρωτοβουλιών του σε συνεργασία με αναγνωρισμένους φορείς και με στόχο την διαφώτιση, την ευαισθητοποίηση και την καλλιέργεια παιδείας σε κρίσιμα κοινωνικά θέματα, πραγματοποίησε χθες 18/2/2015 ενδοσχολική ενημερωτική εκδήλωση με το “Ινστιτούτο Πρόληψης & Θεραπείας της βίας & Προώθησης της Ισότητας των Φύλων“, την Υπηρεσία Διαβάστε όλο το άρθρο »

Ετικέτες:

Η ομάδα Αγωγής Υγείας του σχολείου μας κολυμπά με ασφάλεια!!!!

Δημοσιευμένο στις 19 Φεβρουαρίου 2015 – 10:30 πμ | από 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΜΟΥΣΤΑΚΕΙΟ)

Η συγκεκριμένη ομάδα μαθητών παρακολουθεί ένα κύκλο θεωρητικών και πρακτικών μαθημάτων με συγκεκριμένους στόχους:

– Την εκμάθηση βασικών κανόνων ασφαλής κολύμβησης.

– Την εκμάθηση βασικών τεχνικών διάσωσης θύματος σε υγρό στοιχείο.

– Την σύνδεση των συγκεκριμένων δεξιοτήτων με την αγορά εργασίας και ειδικότερα του επαγγέλματος του ναυαγοσώστη.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες Διαβάστε όλο το άρθρο »

«ΥΔΑΤΙΝΕΣ ΓΕΦΥΡΕΣ: Ενώνουμε τη φωνή μας για το νερό» στο 3ο Γυμνάσιο Λαμίας

Δημοσιευμένο στις 10 Φεβρουαρίου 2015 – 3:59 μμ | από 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΜΟΥΣΤΑΚΕΙΟ)

Την Δευτέρα 9/2/2015 το σχολείο μας υλοποίησε το εγκεκριμένο από το Υπουργείο Παιδείας πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «Εξοικονόμηση Νερού στα Σχολεία», δράση που αναφέρεται στην Διαχείριση των Υδατικών Πόρων στα σχολεία της Λαμίας και που πραγματοποιείται από εξειδικευμένους συνεργάτες του Δικτύου «ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ SOS» σε συνεργασία και με τη ΔΕΥΑ Λαμίας. Διαβάστε όλο το άρθρο »

Ετικέτες:, , , , ,

Ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων

Δημοσιευμένο στις 29 Ιανουαρίου 2015 – 12:03 μμ | από 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΜΟΥΣΤΑΚΕΙΟ)

Η ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων θα γίνει τη Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2015, από τις 8:00 πμ – 13:30 μμ.

Προς διευκόλυνσή σας, παραθέτουμε το πρόγραμμα της συγκεκριμένης ημέρας, οι ώρες και οι διδάσκοντες που θα είναι παρόντες -καθότι υπάρχουν και συνάδελφοι που υποχρεωτικά μετακινούνται και σε άλλες σχολικές μονάδες. Η ενημέρωση θα γίνεται στις ώρες κατά τις οποίες οι καθηγητές/τριες δεν έχουν διδακτικές υποχρεώσεις. Διαβάστε όλο το άρθρο »