Αρχεία για 4 Απριλίου 2013

Εκπαιδευτική επίσκεψη στην Ιερά Μονή Γρηγορίου Παλαμά

Τον ήλιο ,που βγήκε μετά απο μέρες, απόλαυσαν σήμερα οι μαθητές του σχολείου μας μέσα σ’ένα περιβάλλον ηρεμίας κι αγαλλίασης! Συγκεκριμένα, το σχολείο μας σήμερα επισκέφτηκε την Ιερά Μονή του Γρηγορίου Παλαμά που εδρεύει στην περιοχή μας, τα Κουφάλια. Εκεί μας υποδέχτηκαν οι μοναχές, οι οποίες μας μίλησαν για το μοναστήρι και με ιδιαίτερη προθυμία κέρασαν δασκάλους και μαθητές  αφήνοντας μας όλους  να χαρούμε τον περιβάλλοντα χώρο της Μονής.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ

ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΤΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΝΟΜΟΥ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΔΙΑΚΡΙΘΗΚΕ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΗΣ ΣΤ΄ΤΑΞΗΣ ΠΙΤΣΙΛΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ. Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ κ. ΤΣΙΧΟΥΡΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ  ΚΑΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΤΟΝ ΣΥΓΧΑΙΡΟΥΝ ΚΑΙ  ΤΟΥ ΕΥΧΟΝΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΡΟΣ ΜΙΜΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ.