αποχαιρετούμε την ΣΤ΄τάξη

SAM_2474SAM_2471SAM_2468με ιδιαίτερο και ξεχωριστό τρόπο έγινε ο φετινός αποχαιρετισμός της ΣΤ΄τάξης του σχολείου μας.

Με μια καταπληκτική τελετή όπου ακούστηκαν ομιλίες από τη Διευθύντρια του σχολείου και από τους δασκάλους που είχαν τα παιδιά από την Α΄τάξη μέχρι την ΣΤ΄, καθώς και από εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων, όλα όσα ακούστηκαν από τους ομιλητές για μαθήματα, εκδρομές, καλές και άσχημες στιγμές , εντάσεις, συμβουλές, όλα αυτά μεταμορφώθηκαν ξαφνικά σε έντονη συγκίνηση και σε δάκρυα…

Τα λόγια του Σαμαράκη, ” να αγωνίζεστε παιδιά γιατί τίποτα δεν γίνεται χωρίς αγώνα, όμως προσέξτε μη χάσετε τα φυσικά σας χρώματα, τον αυθορμητισμό σας και την ειλικρίνειά σας, να κάνετε όνειρα και να τα κυνηγάτε ……” πιστεύω να μείνουν στη μνήμη όλων μας.

Τη συγκινητική εκδήλωση ακολούθησε δεξίωση, που οργανώθηκε από τους γονείς των παιδιών στην αυλή του σχολείου όπου όλοι οι παρευρισκόμενοι γεύτηκαν εδέσματα , κρασί και πολύ – πολύ χορό από τη μουσική που επέλεξαν τα ίδια τα παιδιά.