Διαδικασία υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων στο 2o Κ.Ε.Σ.Υ. Γ΄ Αθήνας

Σύμφωνα με το σχετικό έγγραφο της Π.Δ.Ε. Αττικής σας ενημερώνουμε ότι η διαδικασία υποβολής αιτήσεων από τους γονείς/κηδεμόνες προς το 2ο Κ.Ε.Σ.Υ. Γ΄ Αθήνας θα διενεργείται με τον παρακάτω τρόπο:

Συμπλήρωση της σχετικής αίτησης προς το 2ο Κ.Ε.Σ.Υ Γ΄ ΑΘΗΝΑΣ από τους γονείς/κηδεμόνες:

Αίτηση προς το 2ο ΚΕΣΥ Γ΄ Αθήνας, διερεύνησης – αξιολόγησης εκπαιδευτικών και ψυχοκοινωνικών αναγκών και παρεμβάσεων

«Δηλώνω υπεύθυνα ότι είμαι ο γονέας/κηδεμόνας του (Ονοματεπώνυμο του/της μαθητή/τριας) και ότι τα στοιχεία που υποβάλω είναι γνήσια και αληθή»

Τα παραπάνω μετατρέπονται όλα σε PDF και αποστέλλονται στο email αιτήσεων του 2ου Κ.Ε.Σ.Υ. Γ΄ ΑΘΗΝΑΣ : aitisimail@2kesy-g.att.sch.gr

Κατά την προσέλευση στο πρώτο ραντεβού, (αφού προηγουμένως ειδοποιηθούν τηλεφωνικώς από το Κ.Ε.Σ.Υ.), οι αιτούντες οφείλουν να προσκομίσουν σε φωτοτυπίες :

1) Προηγούμενες γνωματεύσεις (εάν υπάρχουν),

2) Αποφάσεις δικαστηρίων που δηλώνουν το άτομο το οποίο έχει την επιμέλεια του μαθητή/της μαθήτριας (σε περιπτώσεις διαζυγίου ή φορέων που εκπροσωπούν μαθητές/μαθήτριες)

Στη συνέχεια το Σχολείο, σε συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων αποφαίνεται περί της αναγκαιότητας στήριξης του μαθητή από το Τμήμα Ένταξης ή από Παράλληλη Στήριξη υποβάλλοντας σχετικό πρακτικό προς το 2ο ΚΕΣΥ Γ΄ Αθήνας.

Copyright © 2021. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.