Εορτή Τριών Ιεραρχών – Λειτουργία σχολείου

Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου 2020 ημέρα εορτασμού των Τριών Ιεραρχών σε εκτέλεση σχετικής υπουργικής απόφασης το σχολείο μας θα λειτουργήσει κανονικά (πρωινό και ολοήμερο πρόγραμμα). Πιο συγκεκριμένα :

Όλοι οι μαθητές του σχολείου καθώς και ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες της Β΄ περιόδου θα μεταβούν στον Ι.Ν Αγίου Παύλου στο Μπουρνάζι προκειμένου να παρακολουθήσουν τη θεία Λειτουργία που θα τελεστεί. Σε όλα τα τμήματα θα υπάρξει ενημέρωση / συζήτηση με τους μαθητές για την προσφορά των Τριών Ιεραρχών στα γράμματα και γενικότερα στην εκπαίδευση και θα μοιραστεί άρτος σε όλους τους μαθητές του σχολείου. Στη συνέχεια θα ακολουθηθεί το ωρολόγιο πρόγραμμα των μαθημάτων της κάθε τάξης.

Copyright © 2020. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.