Σχετικά

Ο ιστοτόπος του 36ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών αποτελεί την επίσημη εικόνα του σχολείου στο διαδίκτυο. Παράλληλα λειτουργεί ως βοηθητικό εργαλείο στις δραστηριότητες εκπαιδευτικών, μαθητών και γονέων στα πλαίσια της σχολικής ζωής και των καθημερινών δράσεων στις σχολικές αίθουσες.

Το περιεχόμενο που δημοσιεύεται στον ιστοτόπο προέρχεται από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου, ή από τους μαθητές με την επίβλεψη εκπαιδευτικών. Σε κάθε περίπτωση, οι εκπαιδευτικοί που δημοσιεύουν περιεχόμενο φροντίζουν να προστατεύουν τα προσωπικά στοιχεία των μαθητών, αποκρύπτοντας εικόνες με τα πρόσωπά τους, ονοματεπώνυμο ή και άλλα ευαίσθητα στοιχεία.

Ο σχολιασμός εκ μέρους των επισκεπτών του ιστοτόπου επιτρέπεται και ενθαρρύνεται. Ωστόσο, κάθε σχόλιο ελέγχεται πριν δημοσιευθεί από τους διαχειριστές, με γνώμονα την προστασία των παιδιών και της εύρυθμης λειτουργίας της σχολικής κοινότητας.

Σας προσκαλούμε, λοιπόν, να διαβάσετε τα νέα του σχολείου, να ρίξετε μια ματιά σε εργασίες μαθητών (τουλάχιστον, όσες θεωρήθηκε σκόπιμο να αναρτηθούν στο διαδίκτυο) και να επικοινωνήσετε μαζί μας, είτε με ηλεκτρονική αλληλογραφία, είτε σχολιάζοντας κάποια δημοσίευση.

Ένα σχόλιο στο Σχετικά