Καλωσόρισμα

Αγαπητοί εκπαιδευτικοί, γονείς, μαθητές,

το 36ο Δημοτικό σχολείο Αθηνών από 1/1/2012 απέκτησε δική του ιστοσελίδα.

Στην εποχή της έκρηξης της πληροφόρησης, της ταχύτατης μετάδοσης της πληροφορίας και ενημέρωσης το σχολείο μας δεν θα μπορούσε να μείνει πίσω.

Στην ιστοσελίδα μας θα μπορείτε να βρείτε ανακοινώσεις σχετικά με ζητήματα λειτουργίας του σχολείου (εκπαιδευτικές επισκέψεις, εκδρομές, δράσεις που αναπτύσσονται στα πλαίσια της υλοποίησης εκπαιδευτικών προγραμμάτων, συγκεντρώσεις γονέων κ.α.), σημαντικές εγκυκλίους, καθώς και απόψεις για παιδαγωγικά θέματα.

Αυτό είναι μόνο η αρχή. Στην πορεία η ιστοσελίδα μας θα εμπλουτισθεί και με άλλα θέματα.

Θα μπορείτε επίσης να επικοινωνείτε μαζί μας, υποβάλλοντάς μας τις παρατηρήσεις σας και τις απόψεις σας σχετικά με ζητήματα λειτουργίας του σχολείου και της ιστοσελίδας μας με στόχο τη βελτίωση της ποιότητας του εκπαιδευτικού μας έργου.

Παπαδημητρίου Σταυρούλα