Δίκτυα

Το σχολείο μας κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά 2018 – 2019 συμμετέχει στα παρακάτω Δίκτυα:

Κ.Π.Ε. Μολάων                                                                                                                                   Εθνικό και Ευρωπαϊκό Θεματικό Δίκτυο «Κάστρα ο τόπος το ορίζει και ο άνθρωπος το χτίζει»

Τοπικό Δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών Θεμάτων
«ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ»
Συμμετοχή με το Πρόγραμμα “ΤΟ ΠΑΙΔΙ, Η ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΜΝΗΜΕΙΑ”

Το σχολείο μας κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά 2017 – 2018 συμμετέχει στα παρακάτω Δίκτυα:

• Κ.Π.Ε. Λιθακιάς Ζακύνθου
    Εθνικό Θεματικό Δίκτυο: Το Σεισμικό Τόξο… που μας ενώνει
    Το 35ο Νηπιαγωγείο Αθηνών συμμετέχει με το Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης “Για Ηφαίστειο και Σεισμό, γνώση χωρίς πανικό”.

• Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ελευθερίου Κορδελιού & Βερτίσκου
    Εθνικό Θεματικό Δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «Βιώσιμη Πόλη: η πόλη ως πεδίο εκπαίδευσης για την αειφορία»

• Τοπικό Δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών Θεμάτων
    «ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ»