Το σποτ του έργου μας

ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ…ΜΑΖΙ

“Η πανδημία του COVID-19 δημιούργησε στην εκπαιδευτική κοινότητα (σε παγκόσμιο και εθνικό επίπεδο) μια νέα πραγματικότητα γεμάτη ανησυχίες αλλά και προκλήσεις. Νέες επιμορφωτικές, εκπαιδευτικές και μαθησιακές ανάγκες αναπτύσσονται. Νέα δεδομένα επαναπροσδιορίζουν την έννοια της μαθησιακής διαδικασίας και τους άμεσα εμπλεκομένους σε αυτήν, μαθητές/τριες κι εκπαιδευτικούς. Στην παρούσα συγκυρία θεωρείται απόλυτη προτεραιότητα η συνέχιση της επαφής των μαθητών/τριών με τη μαθησιακή διαδικασία, για το χρονικό διάστημα που οι σχολικές μονάδες δεν θα λειτουργούν. Στο eTwinning έργο συμμετέχουν πάνω από 4800 παιδιά από 200 Νηπιαγωγεία και 5 Δημοτικά Σχολεία από τον Έβρο, μέχρι την Κάσο. Τα παιδιά “μένουν σπίτι μαζί¨ και με τους εκπαιδευτικούς τους χρωματίζουν τον κόσμο τους.”

Σας παρουσιάζουμε το σποτ του έργου μας που δημιουργήθηκε από την ιδρύτρια Μαρίνα Ζαχαριά.

Κατηγορίες: ETWINNING, Μένουμε σπίτι...........μαζί. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.