Ρωμαϊκός-Περίπατος

Tράπεζα Αγάπης

Το 30ο Δ.Σ. Θεσσαλονίκης συμμετείχε στον Παγκόσμιο Εθελοντικό Καθαρισμό Ακτών

Φθινοπωρινά πορτρέτα της Β΄ τάξης

Στο πλαίσιο του μαθήματος των Αγγλικών

“ I AM SPECIAL, YOU ARE SPECIAL! ”

οι μαθητές και μαθήτριες της Β’ τάξης δημιούργησαν τα πορτρέτα τους, μίλησαν για τον εαυτό τους και τις προτιμήσεις τους, με στόχο να αντιληφθούν τη μοναδικότητα τους μέσα σε ένα σύνολο.

Το αποτέλεσμα ήταν τα ευφάνταστα projects που στόλισαν την αίθουσά μας!

Τα παιδιά έμαθαν το τραγούδι “ I am special ” που μιλά για τη διαφορετικότητα και το πόσο ξεχωριστός είναι ο κάθε άνθρωπος. Εμψυχώτρια και συντονίστρια της δραστηριότητας ήταν η εκπαιδευτικός των Αγγλικών της τάξης, Κατερίνα Βελλή.

thumbnail Portrait 1

thumbnail Portrait 2

Portrait 3

Το χελιδόνι και τα πουλιά

Μύθος του Αισώπου που επεξεργάστηκαν οι μαθήτριες και οι μαθητές της Ε΄ τάξης του Σχολείου μας με την εκπαιδευτικό της Γαλλικής φιλολογίας  κ. Καλδή Μάρθα.

Επαναλειτουργία Σχολείων

Ενημερωθείτε για την επαναλειτουργία των Σχολείων από 10/05/2021 από το επισυναπτόμενο αρχείο PDF.

Τίτλοι Προόδου

Στάλθηκαν πριν από λίγο οι Τίτλοι Προόδου για τους μαθητές των Γ’ , Δ’ , Ε’ και ΣΤ ‘  τάξεων.  Αν κάποιος δεν λάβει , ας επικοινωνήσει με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με το σχολείο. Η ενημέρωση των γονέων και κηδεμόνων θα γίνει μετά από συνεννόηση με τους εκπαιδευτικούς.

Εγγραφές Μαθητών στην Α΄Τάξη

ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ – ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Σύμφωνα με αποφάσεις της Δνσης Π.Ε Ανατολικής Θεσσαλονίκης και του Δήμου Θεσσαλονίκης,τη Δευτέρα , 15/02/2021 τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά. Τα μαθήματα θα γίνουν με τηλεκπαίδευση με το γνωστό πρόγραμμα.

ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Τη Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου το σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό λόγω  απολύμανσης.

Σελίδα 1 από 10

Υποστηριζόμενο από blogs.sch.gr & Θέμα βασισμένο στο Lovecraft από τον Anders Norén