30ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Το ιστολόγιο του σχολείου μας

Σχολεία κλειστά (Περιστέρι) Πέμπτη 28/11/2019

Νοέ 201926

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ, ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ,

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 28 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ, ΛΟΓΩ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ. (ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΛΛΗ ΑΛΕΞΙΟΥ)

Παρέλαση 28ης Οκτωβρίου 2019

Οκτ 201922

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της ΣΤ΄ και Ε΄ τάξης,

σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2019 θα πρέπει να μεριμνήσετε ώστε οι μαθητές να βρίσκονται στον χώρο συγκέντρωσης για την παρέλαση (Παναγή Τσαλδάρη και Ραβινέ) το αργότερο μέχρι τις 10:30 π.μ. .

Η παραλαβή των μαθητών θα γίνει στη διασταύρωση της Παναγή Τσαλδάρη με την Αιμιλίου Βεάκη στο τέλος της παρέλασης, σε συνεργασία με τους υπευθυνους εκπαιδευτικούς των τμημάτων και των εκπαιδευτικών Φυσικής Αγωγής.

Στο χώρο αποχώρησης θα πρέπει να βρίσκεστε εγκαίρως.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία σας.

Ο Δ/ντης

Πανάγιος Κωνσταντίνος

Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Οκτ 201922

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ,

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΑΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΤΗΣ 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΧΡΗΣΕΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ.

ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΙΣ 08:30 π.μ., ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΟΙ  ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Ε΄ ΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΙΣ 09:45, ΜΕ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΓΙΟΡΤΗΣ.

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΙΡΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΑΣ.

Αγιασμός για τη σχολική χρονιά 2019-2020

Σεπ 20199

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ, ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ,

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019, ΣΤΙΣ 9:30 π.μ. ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ 13ΟΥ  &  27ΟΥ  ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΩΝ.

ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΟΥ ΑΓΙΑΣΜΟΥ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΘΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΜΕ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΤΟΥΣ. (ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΟΛΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΤΙΣ 10:15)

ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ, ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ, ΘΑ ΔΟΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 12-9-2019.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ 2019-2020

Μαΐ 20196

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ 2019-2020

6 έως 20 Μαΐου 2019

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

α. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

β. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) Θα το προμηθευτείτε από το γραφείο μας.

γ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, κατά την κρίση του Διευθυντή του σχολείου, φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή. (Λογαριασμός ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, συμβόλαιο ενοικίασης, εκκαθαριστικό εφορίας  κ.λ.π. στο όνομα του γονέα)

δ. Βεβαίωση Παρακολούθησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

Δεν απαιτείται η προσκόμιση Πιστοποιητικού Γέννησης από τους γονείς, αλλά αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΠΕΘ, σύμφωνα με τα στοιχεία που θα δηλωθούν από τους γονείς με την αίτηση εγγραφής.

Πανάγιος Κωνσταντίνος

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΑΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΤΟΥ «ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ»

Νοέ 201814

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ,

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΑΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΤΟΥ «ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ» ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΧΡΗΣΕΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ.

ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΙΣ 08:15 π.μ., ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΟΙ  ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Δ΄ ΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΙΣ 09:30, ΜΕ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΓΙΟΡΤΗΣ.

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΙΡΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΑΣ.

Συμμετοχή στην παρέλαση 28η Οκτωβρίου 2018

Οκτ 201823

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της ΣΤ΄ και Ε΄ τάξης,

σας ενημερώνουμε ότι την Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2018 θα πρέπει να μεριμνήσετε ώστε οι μαθητές να βρίσκονται στον χώρο συγκέντρωσης για την παρέλαση (Παναγή Τσαλδάρη και Ραβινέ) το αργότερο μέχρι τις 10:45 π.μ. .

Η παραλαβή των μαθητών θα γίνει στη διασταύρωση της Παναγή Τσαλδάρη με την Αιμιλίου Βεάκη στο τέλος της παρέλασης, σε συνεργασία με τους υπευθύνους εκπαιδευτικούς των τμημάτων και των εκπαιδευτικών Φυσικής Αγωγής Σφήκα Κωνσταντίνου και Μπάφα Νικολάου.

Στο χώρο αποχώρησης θα πρέπει να βρίσκεστε εγκαίρως.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία σας.

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΑΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΤΗΣ 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Οκτ 201823

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ,

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΑΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΤΗΣ 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΧΡΗΣΕΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ.

ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΙΣ 08:30 π.μ., ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΟΙ  ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Ε΄ ΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΙΣ 10:00, ΜΕ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΓΙΟΡΤΗΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΑΣ

ΑΓΙΑΣΜΟΣ – ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

Σεπ 20186

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ, ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ,

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗ ΤΡΙΤΗ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2017, ΣΤΙΣ 9:00 π.μ.

ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΟΥ ΑΓΙΑΣΜΟΥ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΘΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΜΕ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΤΟΥΣ. (ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΟΛΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΤΙΣ 9:45)

ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΘΑ ΔΟΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 12-9-2018.

Ιούν 20184

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας,

σας γνωρίζουμε ότι την Πέμπτη 7 Ιουνίου 2018, το σχολείο μας – όπως και όλα τα Δημοτικά και Νηπιαγωγεία του Περιστερίου – δεν θα λειτουργήσει λόγω γενικής συνέλευσης του συλλόγου εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης Περιστερίου «Ελλη Αλεξίου»

« Παλιότερα άρθρα