Καλωσήλθατε …

… στην ιστοσελίδα του  2ου  Εργαστηριακού Κέντρου (Ε.Κ.) Ιωαννίνων!

διαφημιστικό του σχολείου, όπως το εμπνεύστηκαν και τελικά υλοποίησαν οι ίδιοι οι μαθητές μας (Γ” τάξη, τομέα Πληροφορικής, σχολικό έτος 2015 – 2016). Απολαύστε το!

Μετάβαση στο scratch.mit.edu

…. Στην ιστοσελίδα μας μπορείτε να βρείτε πληροφορίες για τους Τομείς και τα Εργαστήρια της σχολικής μας μονάδας, επίσης πλούσιο φωτογραφικό υλικό, εργασίες των μαθητών μας, καθώς και τη νομοθεσία που αφορά στη λειτουργία του κέντρου μας.

Στόχος μας είναι η ταχύτερη και η πληρέστερη ενημέρωση των μαθητών μας, των κηδεμόνων τους, του διδάσκοντος προσωπικού, επίσης των αποφοίτων μας και του ενεργού επιχειρηματικού δυναμικού της περιοχής μας.

Φέτος οι συνεργαζόμενες με το  2ο  Ε.Κ. Ιωαννίνων σχολικές μονάδες είναι:

• το 2ο Εσπερινό ΕΠΑ.Λ. Ιωαννίνων,
  • το 3ο ΕΠΑ.Λ. Ιωαννίνων,
  • το 6ο ΕΠΑ.Λ.  Ιωαννίνων,
  • το ΕΙΔΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ & ΛΥΚΕΙΟ Ιωαννίνων,
  • καθώς και ορισμένα τμήματα Ειδικοτήτων του  Δ.Ι.Ε.Κ.  Ιωαννίνων.

Μια γρήγορη επισκόπηση της σχολικής μας μονάδας μπορείτε να έχετε μέσω του ακόλουθου αρχείου παρουσίασης.

Φεβρουάριος 2016, σύντομη παρουσίαση της σχολικής μας μονάδας.

Για οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία, δημιουργική παρέμβαση ή απορία, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας…

Μελέτη
“Αξιοποίηση άχρηστων  φυτικών οργανικών υλικών προς την κατεύθυνση παραγωγής τροφίμων
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΑΝΙΤΑΡΙΩΝ_2014-15_2οΕΚ