ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΑ ΦΥΤΕΜΑΤΑ!

PTDC0008 PTDC0012Μύρισε άνοιξη η αυλή μας!!!

Πολύχρωμα πανσεδάκια φυτεμένα από τις μαμάδες και τα παιδιά τους έδωσαν χρώμα και άρωμα Μαγιού…

Ευαισθησία για το περιβάλλον, ψυχική ευεξία και διασκέδαση. Υπάρχει καλύτερος τρόπος για να μαθαίνει κανείς;

Φωτογραφία του/της 2ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Ν. Μάκρης Δ. Μαραθώνα-Αντωνία Γατσογιάννη

Σχετικά με 2ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Ν. Μάκρης Δ. Μαραθώνα-Αντωνία Γατσογιάννη

Σχολική Χρονιά 2015-2016. Είμαι ένα σχετικά νέο σχολείο στη γωνία Αγ. Παρασκευής και Καραγεωργίου 1, στη Ν. Μάκρη Αν. Αττικής. Βρίσκομαι σε μια πανέμορφη παραθαλάσσια περιοχή. Μυρίζεις τη θάλασσα και σε χαιδεύει -ίσως λίγο άγρια μερικές φορές- ο ανατολικός άνεμος. Φιλοξενώ κάθε χρόνο παιδάκια προσχολικής ηλικίας και γεμίζω ζωή. Οι δασκάλες μου είναι: κα Ειρήνη Μυλωνά-Προϊσταμένη, συνεργάζεται με την κα Αντωνία Γατσογιάννη, υπεύθυνη επιμέλειας και χειρισμού του blog, εφαρμογής των Τ.Π.Ε. στη τάξη και την κα Ελένη Νταγιαντά.

Περισσότερες πληροφορίες
Κατηγορίες: Εικόνες, Θεματικές Προσεγγίσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.