ΥΓΙΕΙΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ-ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΥΓΙΕΙΝΗ!

“ΦPTDC0004.άγαμε, ήπιαμε…πλύναμε  και τα δοντάκια!

“Μια χτένα κουτσοδόντισσα , με δόντια μαύρο χάλι πάει στον οδοντογιατρό μασέλα για να βάλει.

Εκεί ένα τρένο οδοντωτό παλιά αμαξοστοιχία περνάει ολοκαίνουργια μια οδοντοστοιχία!”

Θέτη Χορτιάτη (Παιχνιδόγελα)

Μέσα από γλPTDC0011ωσσοπαίγνια, τραγούδια,  παροιμίες, παραμύθια,βιωματικές δραστηριότητες, καταγραφές εβδομαδιαίων διατροφικών συνηθειών, αγαπημένων συνταγών, πειράματα, διαδραστικά παιχνίδια στον Η/Υ, προσεγγίσαμε με τη συνδρομή των γονέων των μαθητών μας, τη θεματική που αφορούσε την Υγιεινή Διατροφή – Στοματική Υγιεινή και πραγματικά το απολαύσαμε!

PTDC0014.PTDC0015

Κατηγορίες: Γλώσσα, Εικαστικά, Εικόνες, Έννοιες, Θεματικές Προσεγγίσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.