ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΣΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ Δ. ΜΑΡΑΘΩΝΑ!

2015-05-22 09.39.39 Σήμερα με τη δράση μας που αφορούσε στην     προσφορά των λαχανικών του λαχανόκηπού μας, καθώς και τροφίμων που έφεραν οι γονείς στο σχολείο, στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμους μας, ολοκληρώθηκε και το πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης: “Ο Βιολογικός Λαχανόκηπος” , που δουλέψαμε στο σχολείο μας.

Με την δράση αυτή 2015-05-22 09.42.35 στόχος ήταν τα παιδιά να κινητοποιηθούν συναισθηματικά προς την  κατεύθυνση της ενσυναίσθησης, μέσα από τη συνεισφορά στις ευαίσθητες κοινωνικές ομάδες.

Ευχαριστούμε τις υπεύθυνες για την υποδοχή, καθώς και τις μαμάδες που συνόδευσαν τα παιδιά!

Κατηγορίες: Εικόνες, Έννοιες, Θεματικές Προσεγγίσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.