ΜΑΖΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΛΑΧΑΝΟΚΗΠΟ ΜΑΣ!

PTDC0009Ήρθε επιτέλους η ώρα να μαζέψουμε μέρος των λαχανικών μας με τη βοήθεια των μαμάδων!

Τα παιδιά βγήκανε ομάδες – ομάδες σύμφωνα με αυτές που είχαν δημιουργήσει για τις ανάγκες του προγράμματος και μαζέψανε μαρουλάκια και κρεμμυδάκια. Κάποια από αυτά δοκιμάσανε στα πλαίσια προσέγγισης του θέματος της υγιεινής διατροφής και τα υπόλοιπα μπήκαν σε σακούλες για να προσφερθούν την Παρασκευή στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου μας, σε μια προσπάθεια τα παιδιά να κινητοποιηθούν απέναντι σε ευαίσθητες κοινωνικές ομάδες.

Κατηγορίες: Εικόνες, Έννοιες, Θεματικές Προσεγγίσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.