ΜΙΑ ΥΠΟΣΧΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ!

PTDC0003.Την δεύτερη Κυριακή του Μάη γιορτάζεται η γιορτή της μητέρας και τα παιδιά εκτός από αγκαλίτσες και φιλάκια, προσφέρουν και ένα δωράκι που έχουν φιλοτεχνήσει στο σχολείο!

Τη φετινή σχολική χρονιά στηριχτήκαμε στην πρόταση του βιβλίου: Βήματα για τη ζωή, την “αλλάξαμε” λίγο ως προς την εικαστική της αποτύπωση  και έγινε ένα  πολύ ωραίο αναμνηστικό δώρο που μπορεί να αναρτηθεί στο ψυγείο ή όπου αλλού μπορεί να σταθεί με το μαγνητάκι του.

Έτσι το κάθε παιδί έγραψε όπως μπορούσε ή αντέγραψε την υπόσχεση που θέλει να δώσει στη μανούλα του.

Κατηγορίες: ΒΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ, Γλώσσα, Εικαστικά, Εικόνες, Έννοιες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.