Η ΑΡΑΧΝΟΥΛΑ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ

Τα παιδιά δημιουργούν τη δική τους αραχνούλα για τη θεματική της Ελιάς, υπαγορεύντας στην εκπ/κό τα θέματα που γνωρίζουν, αλλά και θέλουν να μάθουν για την Ελιά. Εξασκούνται στον προφορικό χαρακτήρα της γλώσσας και αναδυκνύουν τον επικοινωνιακό της χαρακτήρα. Με το λογισμικό δημιουργίας και έκφρασης Rna τα παιδιά ζωγραφίζουν την άράχνη. Μαζί με τα παιδιά πραγματοποιείται η αναρτηση στο blog.

Κατηγορίες: Γενικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.

4 Responses to Η ΑΡΑΧΝΟΥΛΑ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ

1. Συγχαρητήρια στα παιδιά και στις δασκάλες!

2. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ 3Ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΝΑΞΟΥ