Η ΑΡΑΧΝΟΥΛΑ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ

Τα παιδιά δημιουργούν τη δική τους αραχνούλα για τη θεματική της Ελιάς, υπαγορεύντας στην εκπ/κό τα θέματα που γνωρίζουν, αλλά και θέλουν να μάθουν για την Ελιά. Εξασκούνται στον προφορικό χαρακτήρα της γλώσσας και αναδυκνύουν τον επικοινωνιακό της χαρακτήρα. Με το λογισμικό δημιουργίας και έκφρασης Rna τα παιδιά ζωγραφίζουν την άράχνη. Μαζί με τα παιδιά πραγματοποιείται η αναρτηση στο blog.

Φωτογραφία του/της 2ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Ν. Μάκρης Δ. Μαραθώνα-Αντωνία Γατσογιάννη

Σχετικά με 2ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Ν. Μάκρης Δ. Μαραθώνα-Αντωνία Γατσογιάννη

Σχολική Χρονιά 2015-2016. Είμαι ένα σχετικά νέο σχολείο στη γωνία Αγ. Παρασκευής και Καραγεωργίου 1, στη Ν. Μάκρη Αν. Αττικής. Βρίσκομαι σε μια πανέμορφη παραθαλάσσια περιοχή. Μυρίζεις τη θάλασσα και σε χαιδεύει -ίσως λίγο άγρια μερικές φορές- ο ανατολικός άνεμος. Φιλοξενώ κάθε χρόνο παιδάκια προσχολικής ηλικίας και γεμίζω ζωή. Οι δασκάλες μου είναι: κα Ειρήνη Μυλωνά-Προϊσταμένη, συνεργάζεται με την κα Αντωνία Γατσογιάννη, υπεύθυνη επιμέλειας και χειρισμού του blog, εφαρμογής των Τ.Π.Ε. στη τάξη και την κα Ελένη Νταγιαντά.

Περισσότερες πληροφορίες
Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.