Η ΣΠΟΡΑ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ

Τα παιδιά γίνανε ζωγράφοι-γεωργοί, ποτίσανε-σπείρανε τη γη (χαρτί του μέτρου), με χρώματα πολλά (σπόρος) και πήραν τον καρπό(εικαστικό αποτέλεσμα με την τεχνική της μονοτυπίας)!

Φωτογραφία του/της 2ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Ν. Μάκρης Δ. Μαραθώνα-Αντωνία Γατσογιάννη

Σχετικά με 2ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Ν. Μάκρης Δ. Μαραθώνα-Αντωνία Γατσογιάννη

Σχολική Χρονιά 2015-2016. Είμαι ένα σχετικά νέο σχολείο στη γωνία Αγ. Παρασκευής και Καραγεωργίου 1, στη Ν. Μάκρη Αν. Αττικής. Βρίσκομαι σε μια πανέμορφη παραθαλάσσια περιοχή. Μυρίζεις τη θάλασσα και σε χαιδεύει -ίσως λίγο άγρια μερικές φορές- ο ανατολικός άνεμος. Φιλοξενώ κάθε χρόνο παιδάκια προσχολικής ηλικίας και γεμίζω ζωή. Οι δασκάλες μου είναι: κα Ειρήνη Μυλωνά-Προϊσταμένη, συνεργάζεται με την κα Αντωνία Γατσογιάννη, υπεύθυνη επιμέλειας και χειρισμού του blog, εφαρμογής των Τ.Π.Ε. στη τάξη και την κα Ελένη Νταγιαντά.

Περισσότερες πληροφορίες
Κατηγορίες: Εικαστικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.

Ένα σχόλιο στο Η ΣΠΟΡΑ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ

1. Ο/Η ΚΟΡΡΕ ΕΦΗ λέει:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΩΝ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.