Σχολικό Έτος 2015-16

Για το σχολικό έτος 2015-16 το σχολείο μας εφαρμόζει:

*πρόγραμμα Σχολικών Δραστηριοτήτων Αγωγής Υγείας: «Είμαι άνθρωπος κι εγώ είτε από κει είτε από δω», έχοντας ως στόχο τον προβληματισμό, την ευαισθητοποίηση, τη δημιουργία στάσεων και αντιλήψεων των παιδιών για το προσφυγικό, τα ανθρώπινα δικαιώματα και κατ επέκταση των παιδιών.

*πρόγραμμα eTwinning, με τίτλο: «Lets give some color», «Ας δώσουμε λίγο χρώμα»,  με στόχο να προωθηθεί  η δημιουργική σκέψη , να υποστηριχτεί  το ταλέντο των μαθητών , η ανάπτυξη νέων γνώσεων , η παρουσίαση γνώσεων  σχετικά με τις διαφορετικές τέχνες , η ανταλλαγή νέων εμπειριών , παρουσιάζοντας τα αποτελέσματα των εργασιών των μαθητών στην ιστοσελίδα του , η ανάπτυξη της  υπευθυνότητας , των εργασιών της ομάδας , των ικανοτήτων ΤΠΕ  , παρακινώντας την εκμάθηση ξένων γλωσσών ως ένα εργαλείο για να επικοινωνούν οι μικροί μαθητές τώρα και στο μέλλον.

Στην αρχική σελίδα της ιστοσελίδας μας μπορείτε να ενημερώνεστε για την εξέλιξή τους….!