Τροχονόμος….στο νηπιαγωγείο μας!

Στα πλαίσια  του εργαστηρίου δεξιοτήτων με τίτλο « Τον Κ.Ο.Κ. αγαπώ…με ασφάλεια κυκλοφορώ» και τη συμμετοχή μας σε πρόγραμμα Σχολικών Δραστηριοτήτων το οποίο εντάσσεται στη θεματολογία: Αγωγής Υγείας(οδική ασφάλεια-κυκλοφοριακή αγωγή) με θέμα:«Μαθαίνω να κυκλοφορώ και τον Κ.Ο.Κ. μελετώ»την Παρασκευή 26 Απριλίου 2024, επισκέφτηκε το νηπιαγωγείο μας ,ύστερα από πρόσκληση μας, η  Τροχονόμος της Τροχαίας του Δήμου Χαλκηδόνας η  Κα. Δάφνη Ρουπάνη. Η Τροχονόμος αφού  μας έκανε την παρουσίαση των κανόνων Οδικής Ασφάλειας, μας συνόδεψε με την βοήθεια ενός συναδέλφου της, του Χρήστου Καροφυλλίδη,  στη βόλτα που είχαμε προγραμματίσει να κάνουμε στην  περιοχή μπροστά από το 1ο Δημοτικό Σχολείο Κουφαλίων  όπου τα παιδιά μοίρασαν ενημερωτικά φυλλάδια στους διερχόμενους οδηγούς .

τροχονομος

τροχονομος 1