Η εκδρομή του σχολείου μας!!
Το Πάσχα…στο νηπιαγωγείο μας!
Τα έντομα!
Τα αποδημητικά πτηνά
Ο εορτασμός της 7ης και 25ης Μαρτίου!
H Aμυγδαλιά!
Εγγραφές στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2024 – 2025
Ο εορτασμός των Τριών Ιεραρχών!
Κάθε χρόνο, στις 30 Ιανουαρίου, η Χριστιανική Εκκλησία τιμά από κοινού τους τρεις Μεγάλους Πατέρες και Οικουμενικούς Δασκάλους, τον Μέγα Βασίλειο, τον Γρηγόριο τον Θεολόγο και τον Ιωάννη τον Χρυσόστομο. Στην Ελλάδα τιμώνται ως προστάτες της εκπαίδευσης και των γραμμάτων. Έτσι, κι εμείς στην τάξη μας πληροφορηθήκαμε για τους Τρεις Ιεράρχες και φτιάξαμε την παρακάτω κατασκευή.