Θεατρική παράσταση “Ο Σιμιγδαλένιος”
Εργαστήρια Δεξιοτήτων” Ο κύκλος του νερού”
Εργαστήρια Δεξιοτήτων “Μπορείς κι εσύ να γίνεις εθελοντής”
Εργαστήρια Δεξιοτήτων “Σεισμός-και τώρα τι κάνω;”
Εργαστήρια Δεξιοτήτων “Ο Ρούλης ο Τροφούλης και η περιπέτεια του στον κόσμο της υγιεινής διατροφής”
Συμμετοχή του 2ου Νηπιαγωγείου Γουμένισσας σε δράσεις ανταποδοτικής ανακύκλωσης
Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης της σχολικής μονάδας για τον εθελοντισμό οι μαθητές συμμετείχαν σε δράσεις ανταποδοτικής ανακύκλωσης συλλέγοντας καπάκια και προσφέροντας τα στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων Ατόμων με αναπηρία Ν. Κιλκίς ΒΗΜΑΤΙΖΩ και στο Σύλλογο Παραπληγικών & Κινητικά Αναπήρων Ν. Πέλλας.
Έπαινος συμμετοχής για “Το Χαμόγελο του Παιδιού”
Δράση αγωγής υγείας με θέμα “Στοματική Υγεία και Διατροφή”
Την Παρασκευή 31 Μαΐου 2024 πραγματοποιήθηκε στο νηπιαγωγείο δράση αγωγής υγείας με θέμα “Στοματική Υγεία και Διατροφή” από την Επισκέπτρια Υγείας του Γ.Ν-Κ.Υ Γουμένισσας κ. Βάγια Τζήκα.