«Ευχάριστο,χαρούμενο,τρελούτσικο, μας έφτασε παιδιά το Καλοκαίρι…»

Σας παρουσιάζουμε ορισμένες ενδεικτικές φωτογραφίες από τις καλοκαιρινές δράσεις του σχολείου μας ,αλλά και από την καλοκαιρινή γιορτούλα μας.

Ευχόμαστε σε όλους: «Καλό Καλοκαίρι με υγεία,οικογενειακή ευτυχία και μόνο όμορφες στιγμές!!!»

» Διαβάστε όλο το άρθρο

«Το Νερό: πηγή χαράς και δημιουργίας»

Σας παρουσιάζουμε ενδεικτικές φωτογραφίες από το εκπαιδευτικό πρόγραμμα-project με τίτλο: «Το Νερό: πηγή χαράς και δημιουργίας», που υλοποιήθηκε από το Πρωινό Τμήμα 2 του Νηπιαγωγείου μας τη σχολική χρονιά: 2018-2019.

» Διαβάστε όλο το άρθρο

«Εκπαιδευτική επίσκεψη στην Πειραματική Σκηνή Καλαμάτας»

Σας παρουσιάζουμε στιγμιότυπα από την εκπαιδευτική επίσκεψη των δύο τμημάτων του Νηπιαγωγείου μας στην Πειραματική Σκηνή Καλαμάτας για την παρακολούθηση της παράστασης κουκλοθεάτρου με τίτλο: «Η φάλαινα που ήθελε να αδυνατίσει».

Κυρα Σαρακοστή και πασχαλινές δραστηριότητες

Σας παρουσιάζουμε μερικές από τις δραστηριότητες των δύο τμημάτων του Νηπιαγωγείου μας για τις μέρες της Σαρακοστής και τον ερχομό της εορτής του Πάσχα και σας ευχόμαστε:

«Καλό Πάσχα με υγεία,χαρά,αγάπη και όμορφες στιγμές για τις οικογένειές σας και για όλο τον κόσμο!!!»

Εορταστικές ημέρες στο Νηπιαγωγείο

Σας παρουσιάζουμε εικόνες από δραστηριότητες των δύο τμημάτων του Νηπιαγωγείου μας με την ευκαιρία του εορτασμού των Τριών Ιεραρχών,της Υπαπαντής του Κυρίου, του Παιδικού Βιβλίου, της Ημέρας κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού και της Πρωταπριλιάς:

Διπλή γιορτή-25η Μαρτίου

Σας παρουσιάζουμε ενδεικτικές φωτογραφίες από τις δραστηριότητες των δύο τμημάτων του σχολείου μας με την ευκαιρία του εορτασμού της διπλής επετείου της 25ης Μαρτίου του 1821 και του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου, καθώς και στιγμιότυπα από τη γιορτούλα του Νηπιαγωγείου μας, όπου τα νηπιάκια μας παρουσίασαν στους γονείς τους το θεατρικό με τίτλο: «Για την Ελευθερία».