Αγιασμός με συνθήκες Covid-19 (14/9/2020)

Σήμερα, Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 πραγματοποιήθηκε η τελετή του Αγιασμού στο σχολείο μας, σύμφωνα με τα νεα υγειονομικά πρωτόκολλα. Με δεδομένο τη δύσκολη κατάσταση που βιώνουμε και εν μέσω πανδημίας κορονοϊού δόθηκαν οδηγίες στους μαθητές για την υποχρεωτική χρήση της μάσκας καθώς και για τα μέτρα προστασίας.

Ευχή και προσδοκία όλων μας είναι να κάνουμε καλή αρχή ώστε η νέα χρονιά να είναι αποδοτική, δημιουργική, αποτελεσματική. Το σχολείο ιδιαίτερα στη σημερινή εποχή έχει ρόλο να σας βοηθήσει να συγκροτηθείτε ως προσωπικότητες και να ερμηνεύετε με έγκυρο και αξιόπιστο τρόπο όλα τα θαυμαστά και περίπλοκα αλλά συχνά και τραγικά που συμβαίνουν και υπάρχουν γύρω μας.

Εμείς οι καθηγητές σας, δεσμευόμαστε να σας προσφέρουμε γνώσεις, ικανότητες και δεξιότητες αλλά και να βοηθήσουμε στην ανάπτυξη της την κριτικής σας σκέψης.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ και ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ σε όλους.