Climate detectives @ 2ο ΓΕΛ Νίκαιας

Οι μαθήτριες του τμήματος Υγείας της Γ Λυκείου συμμετείχαν υπό την καθοδήγηση των καθηγητριών Ε.Αρβανίτη και Π. Λειβαδίτη στο διαγωνιστικό κομμάτι της δράσης Climate detectives που οργανώνεται από τον Ευρωπαϊκό Οργανισμό Διαστήματος (ESA) και συντονίζεται για την Ελλάδα από το γραφείο ESERO Greece.

Η εργασία ανήκει στη θεματική “Το περιβάλλον και το κλίμα της Γης με τη χρήση λογισμικών δορυφορικών δεδομένων” .

Αναμένουμε με αγωνία τα αποτελέσματα και ευχόμαστε καλή επιτυχία στις μαθήτριες μας.

Κατακύρωση εκδρομής

Την Τρίτη 26/03/2024 και ώρα 12.00 συγκεντρώθηκαν στο γραφείο του διευθυντή τα μέλη της τριμελούς επιτροπής προκειμένου να ανοίξουν και να εξετάσουν τους φακέλους των προσφορών από τα τουριστικά γραφεία για την εκδρομή της Α τάξης στην Αργολίδα (Ναύπλιο). Μετά από ενδελεχή μελέτη, η τριμελής επιτροπή επέλεξε την προσφορά του τουριστικού γραφείου Travel Project ως την πιο συμφέρουσα.

Δράσεις επαγγελματικού προσανατολισμού

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διήμερη εκδρομή

Κατακύρωση εκδρομής

Τη Δευτέρα 11/12/2023 και ώρα 12.00 συγκεντρώθηκαν στο γραφείο του διευθυντή τα μέλη της τριμελούς επιτροπής προκειμένου να ανοίξουν και να εξετάσουν τους φακέλους των προσφορών από τα τουριστικά γραφεία για την εκδρομή της Β τάξης στην Καλαμάτα. Μετά από ενδελεχή μελέτη, η τριμελής επιτροπή επέλεξε την προσφορά του τουριστικού γραφείου Happy Days travel ως την πιο συμφέρουσα.

Ενεργοποίηση Επταμελών Επιτροπών

Πατήστε εδώ για να ενημερωθείτε για την ενεργοποίηση των επταμελών επιτροπών για έκδοση Πιστοποιητικού Διαπίστωσης Πάθησης για την Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις το ακαδημαϊκό έτος 2024-25.

Εκπαιδευτική επίσκεψη

Εκπαιδευτική επίσκεψη στον χώρο της μάχης της Ηλεκτρικής στο Κερατσίνι.

hlektrikh1 hlektrikh2 hlektrikh3

Δράση αλληλεγγύης

Συγκέντρωση τροφίμων και σχολικών ειδών για τις μαθήτριες και τους μαθητές που επλήγησαν από τις πλημμύρες στην Καρδίτσα.

allhleggyh karditsa

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τριήμερη εκδρομή

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την τριήμερη εκδρομή του σχολείου μας στην Καλαμάτα

Υποβολή αίτησης-δήλωσης συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις

Η αίτηση-δήλωση πρέπει να υποβληθεί από Τετάρτη 29-11-2023 ως και Παρασκευή 15-12-2023.
Για το έντυπο της αίτησης και περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ.