Παρουσίαση προγραμμάτων

20150513_092627

Κατηγορίες: ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΑ | 1 σχόλιο

Δάσος και ποιότητα ζωής – Βιοποικιλότητα

Την σχολική χρονιά 2014-2015 θα εκπονηθεί στο σχολείο μας Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα για το δάσος και την ποιότητα ζωής, αλλά και την σχέση του δάσους με την Βιοποικιλότητα. Στο πρόγραμμα συμμετέχουν 27 μαθητές από την Α’ και Β’ Λυκείου και θα πραγματοποιείται κάθε Δευτέρα στις 2 μ.μ αμέσως μετά την λήξη των μαθημάτων.  Στο πλαίσιο του προγράμματος σχεδιάζεται να πραγματοποιηθεί εκπαιδευτική επίσκεψη στην Βουλγαρία και στην Βόρεια Ελλάδα. Η συμμετοχή των μαθητών στην εκπαιδευτική επίσκεψη είναι προαιρετική.

Κατηγορίες: ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΑ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δάσος και ποιότητα ζωής – Βιοποικιλότητα

Καλή σχολική χρονιά (2014-2015)

Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά!!!

Το ιστολόγιο είναι υπό κατασκευή!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλή σχολική χρονιά (2014-2015)

ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΤΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ – ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΣ

Το πρόγραμμα αυτό εκπονήθηκε την σχολική περίοδο 2013-2014 στο σχολείο μας. Η εκπαιδευbmwτική επίσκεψη που πραγματοποιήθηκε για το σκοπό αυτό ήταν στο Μόναχο της Γερμανίας με επίκεντρο το εργοστάσιο ανακύκλωσης της BMW και το μεγαλύτερο μουσείο Επιστήμης και Τεχνολογίας στην Ευρώπη.

Κατηγορίες: ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΑ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΤΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ – ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΣ