Η ομάδα του σχολείου μας συμμετείχε επάξια στον τελικό του Πανελλήνιου πρωταθλήματος F1 in Schools 2018 που έλαβε χώρα στις 4-6 Μαΐου στο The Athens Mall.
Ύστερα από πολλές ώρες σκληρής δουλειάς, γεμάτες πάθος, προσήλωση και αφοσίωση στον στόχο, κατέλαβε επάξια τη 8η θέση κερδίζοντας 2 πολλά υποσχόμενα βραβεία: Της Καλύτερης Πρωτοεμφανιζόμενης Ομάδας και της Καλύτερης Προφορικής Παρουσίασης.
Ο Γιάννης, ο Βασίλης, ο Σπύρος, ο Νίκος αλλά και οι υπόλοιποι μαθητές που πλαισίωσαν τις προσπάθειες της ομάδας μας, ενθουσιάστηκαν με μια μοναδική διοργάνωση, που τους έκανε πλουσιότερους σε εμπειρίες και συναισθήματα και έδωσαν ραντεβού στις αρχές της επόμενης σχολικής χρονιάς για να διεκδικήσουν -γιατί όχι- το παγκόσμιο πρωτάθλημα, χωρίς να ξεχάσουν να ευχαριστήσουν όσους τους στήριξαν σε αυτήν τη δύσκολη και ταυτόχρονα υπέροχη προσπάθεια!
Θερμά Συγχαρητήρια στους μαθητές μας!!!
Η Διεύθυνση , οι Καθηγητές και οι συμμαθητές τους

Δείτε περισσότερα  https://blogs.sch.gr/2lykalim/f1-dynamics/