Στις 18 Οκτώβρη 2017 πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου συνάντηση των καθηγητών με τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας.
Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος επιδίωξή μας ήταν να γνωριστούμε με τους γονείς των μαθητών της Α΄ τάξης, να τους ενημερώσουμε για το σχολείο, τα δεδομένα, τις απαιτήσεις, τον τρόπο οργάνωσης και λειτουργίας, με στόχο τη συνεργασία μας για την καλύτερη προσαρμογή των μαθητών στο Λύκειο.
Για τους γονείς των μαθητών της Β΄ και της Γ΄ τάξης η συνάντηση είχε χαρακτήρα ενημέρωσης σχετικά με τις αλλαγές στο Λύκειο και τις Πανελλαδικές Εξετάσεις αλλά και για ανταλλαγή απόψεων σε θέματα που αφορούν την εκπαίδευση και την παιδεία των μαθητών μας.
Στην συνάντηση πήραν το λόγο η Διευθύντρια κ. Ρομποτή Σταμάτα καθώς και ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων, κ. Φραγκούλης Κωνσταντίνος. Επίσης μίλησαν ο Υποδιευθυντής κ. Αλέξης Γιώτης και οι καθηγητές Πέτρος Καλογεράκος, Δημήτρης Γιαννόπουλος στο διάλογο που διεξήχθη με τους γονείς.