Το Κέντρο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής και Εφαρμοσμένης Τεχνολογίας CityLab (www.citylab.gr) ξεκίνησε την τέταρτηχρονιά λειτουργίας του –  η θετική ανταπόκρισή σας καθώς και τα ενθουσιώδη σχόλια των μαθητών σας που επισκέφθηκαν τα Εργαστήριά μας, μας παρακινεί να συνεχίσουμε το έργο μας για το τρέχον σχολικό έτος με ακόμη περισσότερες επιλογές και θεματολογία Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων.

Σας βεβαιώνουμε ότι το CityLab δύναται να σας βοηθήσει ουσιαστικά και ενεργά στο έργο της προσφοράς υψηλής ποιότητας διδακτέας ύλης STEM, που παρακινεί και ενθαρρύνει τα παιδιά μας, οδηγώντας τα στις δεξιότητες του 21ου αιώνα! Τα παιδιά μας, μπαίνουν σε ένα κόσμο που τα ωθεί να φανταστούν και τα εμπνέει να δημιουργήσουν ενώ ταυτόχρονα διασκεδάζουν και ικανοποιούν πλήρως την εκ φύσεως προδιάθεσή τους για ανακάλυψη της επιστήμης.
Τέλος, στο CityLab το κάνουν σωστά, με παιδαγωγικές προδιαγραφές και τεχνοκρατικές διαδικασίες βασισμένες στις βέλτιστες διεθνείς επιστημονικές και εκπαιδευτικές πρακτικές!!!

Διαβάστε περισσότερα  ΕΔΩ