Στις 12 Οκτωβρίου , ημέρα Τετάρτη και ώρα 18.00 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς και κηδεμόνες σχετική με  τα προγράμματα σπουδών των τριών τάξεων, το σύστημα εξετάσεων (δυσκολίες – ιδιαιτερότητες) καθώς και θέματα που σχετίζονται με τις υποχρεώσεις των μαθητών στο πλαίσιο λειτουργίας του σχολείου.

Ιδιαιτέρως η Διευθύντρια απευθύνθηκε στους γονείς των μαθητών της Α΄ Λυκείου, για τους οποίους το σχολείο είναι ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένο και κινείται στην κατεύθυνση της ομαλής προσαρμογής τους στο νέο τους περιβάλλον.

Τον λόγο πήραν επίσης απευθυνόμενοι στους γονείς ο κ. Καλογεράκος Πέτρος και ο κ. Γιαννόπουλος Δημήτρης καθώς και από τον Σύλλογο Γονέων ο κ. Σιδέρης Α., πρόεδρος.

Ακολούθησε συζήτηση.

Από την Διεύθυνση