↑ Επιστροφή σε Πανελλαδικές

Αποτελέσματα

Πανελλαδικές 2016

Μεγάλες και πολλές επιτυχίες είχαν οι απόφοιτοί μας και αυτή τη σχολική χρονιά.

Έτσι σε σύνολο 80 υποψηφίων εισήχθησαν 71 μαθητές και μάλιστα οι 46 από αυτούς σε ΑΕΙ. Μεταξύ αυτών ξεχωρίζουν η επιτυχία ενός μαθητή μας στην Ιατρική Σχολή Αθηνών και επτά μαθητών στο ΕΜΠ!

Ήταν μια ξεχωριστή χρονιά για όλους μας και είμαστε περήφανοι που τους είχαμε μαθητές μας.

Συγχαρητήρια σε όλους.

Η Διευθύντρια και οι καθηγητές του 2ου Γενικού Λυκείου Αλίμου

Δείτε τα αποτελέσματα:

2ο ΓΕΛ ΑΛΙΜΟΥ _ ***

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ_10%

Πανελλαδικές 2015

Σε μια δύσκολη περίοδο για την πατρίδα μας οι μαθητές του Σχολείου μας έδωσαν τον ευγενή (και κουραστικό) αγώνα για την εισαγωγή τους στα Ανώτερα και Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα, με τη συμπαράσταση των οικογενειών τους και την βοήθεια των   εκπαιδευτικών μας.

Τα αποτελέσματα δείχνουν ότι και αυτή τη χρονιά οι επιτυχίες ήταν πολύ μεγάλες, τόσο σε επίπεδο αριθμών επιτυχόντων όσο και ποιότητας σχολών.

Έτσι από τους φετινούς υποψήφιους που φοίτησαν κατά το σχολικό έτος 2013-14 στο Σχολείο μας (73) εισάγονται σε σχολές των πανεπιστημίων 47 μαθητές (64%) και στα ΑΤΕΙ 15 ( 21%) μαθητές. Συνολικά δηλαδή εισάγονται σε  σχολές 62 μαθητές μας (85 %)!

Όσον αφορά τα στατιστικά στοιχεία των βαθμολογιών (με βάση τους βαθμούς πρόσβασης) των μαθητών  μας στις  Πανελλαδικές εξετάσεις, είναι τα παρακάτω:

• 18 – 20 =   8%
  • 15 – 18 = 32%
  • 10 – 15 = 41%
  • 0 – 10 =  19%

Ευχόμαστε και πάλι καλή συνέχεια και καλή δύναμη στους «φοιτητές» μας

Η Διευθύντρια και οι Εκπαιδευτικοί του 2ου ΓΕΛ Αλίμου

Πανελλαδικές 2014

Μία ακόμα χρονιά με μεγάλες επιτυχίες των μαθητών του Σχολείου μας στις Πανελλαδικές εξετάσεις του σχολικού έτους 2013-14.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας

Τους ευχόμαστε καλές σπουδές

Η Δ/ντρια και οι καθηγητές του 2ου Γενικού Λυκείου Αλίμου

Δείτε τα αποτελέσματα:

Αποτελέσματα (90%)

Αποτελέσματα (10%_2012)

Αποτελέσματα (10%_2013)

————————————————————————————–

Πανελλαδικές 2013

Μία ακόμα χρονιά με μεγάλες επιτυχίες των μαθητών του Σχολείου μας στις Πανελλαδικές εξετάσεις του σχολικού έτους 2012-13.

Συγχαρητήρια στους μαθητές του Σχολείου μας που κατήγαγαν μεγάλες νίκες προκαλώντας το θαυμασμό όλων μας.

Παιδιά πολυτάλαντα απέδειξαν πως ο προγραμματισμός, η οργάνωση και η μεθοδικότητα οδηγούν στην επιτυχία.

Τους ευχόμαστε καλές σπουδές

Η Δ/ντρια και οι καθηγητές του 2ου Γενικού Λυκείου Αλίμου

Δείτε τα αποτελέσματα

Επιτυχόντες του σχολείου μας

Επιτυχόντες του σχολείου μας ( 10%)

——————————————————————–

Πανελλαδικές 2012

Μεγάλη επιτυχία παρουσίασαν οι μαθητές του σχολείου μας, κατά την σχολική χρονιά 2011-12.

Επιτυχόντες του σχολείου μας

Επιτυχόντες του σχολείου μας ( 10%)