Ημέρα Ενημέρωσης Γονέων και Κηδεμόνων

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών μας μπορούν να προσέρχονται και να ενημερώνονται για την φοίτηση και την πρόοδο των παιδιών τους κάθε Πέμπτη και από ώρα 09:30-12:30. Σε αυτό το τρίωρο θα είναι διαθέσιμοι όλοι οι καθηγητές που διδάσκουν στο σχολείο μας. Σε περίπτωση έκτακτης επίσκεψης καλό είναι να τηλεφωνούν πρώτα για να εξασφαλίσουν ότι ο καθηγητής που θέλουν να δουν θα είναι διαθέσιμος σε ενδιάμεση ώρα του προγράμματος. Το πρόγραμμα των μαθημάτων μπορούν να το πληροφορούνται από τα παιδιά τους. Όταν αυτό οριστικοποιηθεί, θα αναρτηθεί και στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία (εκτός της φοίτησης και της προόδου) οι γονείς μπορούν να επικοινωνούν με το σχολείο είτε στα τηλέφωνα 2610-322394 και/ή 2610-332237 είτε με φαξ στο 2610-322394 (κατά τις απογευματινές ώρες η λήψη φαξ είναι πιο εύκολη, επειδή συνήθως δεν απασχολείται το τηλέφωνο) είτε με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στο 2lyk-pat@sch.gr. Τα ηλεκτρονικά μηνύματα του σχολείου λαμβάνονται είτε από την κ. Πετροπούλου, υπεύθυνη ηλεκτρονικής διανομής, είτε από την υποδιευθύντρια κ. Χαραλαμπίδη.

Πάτρα, 4 Οκτωβρίου 2014

Από τη διεύθυνση του 2ου Γενικού Λυκείου Πατρών