Φεβ 14 2019

Επιλογή Τουριστικού Γραφείου για την 3ήμερη εκδρομή της Γ΄ τάξης

Σήμερα, Πέμπτη 14-2-19 και ώρα 09:00, στο Γραφείο της Διευθύντριας του 2ου Γυμνασίου Βριλησσίων συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης των προσφορών των τουριστικών γραφείων, τα οποία στέλνοντας κλειστή προσφορά εκδήλωσαν το ενδιαφέρον τους για την τριήμερη εκδρομή που προγραμματίζουμε από 15-3-19 έως 17-3-19 στη Θεσσαλονίκη.

Η Επιτροπή επιλογής του τουριστικού γραφείου αποτελείται από:

• Τη Διευθύντρια του σχολείου, κα Καμπούρη Φωτεινή
  • Τη συνοδό καθηγήτρια, κα Παράσχου Μαρίνα, όπως ορίστηκε από τον Σύλλογο των διδασκόντων
  • Τη  συνοδό καθηγήτρια, κα Αλεβίζου Παναγιώτα, όπως ορίστηκε από τον Σύλλογο των διδασκόντων
  • Τον εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων, κο Μαρτζούκο Ανδρέα
  • Τους εκπροσώπους του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου, Παπαδοπούλου Ευαγγελία (πρόεδρο) και Καραγεώργο Λουκά (μέλος)

Οι προσφορές ανά μαθητή είναι οι εξής:

1. Travel Factory (Πατριάρχου Ιωακείμ 26 Α, Αθήνα): € 160
  2. Online Holidays (Φιλελλήνων 4, Αθήνα): € 155
  3. Vlassopoulos (Σταδίου 3, Αθήνα): € 155
  4. IQ Holidays (Βουλής 35, Σύνταγμα): € 157
  5. Μanessis (Φιλελλήνων 4, Αθήνα): € 135

Για την εκδρομή τελικά επιλέγεται το τουριστικό γραφείο Μanessis,το οποίο:

α) πληροί όλες τις επιθυμητές προδιαγραφές,

β) έδωσε τη χαμηλότερη τιμή και επιπλέον

γ) τέσσερα (4) δωρεάν εισιτήρια, κάτι που κανένα άλλο γραφείο δεν προσέφερε.

Η ανάρτηση πραγματοποιείται σήμερα, Πέμπτη 14-2-2019.

Για τυχόν ενστάσεις δίνεται προθεσμία τριών (3) εργάσιμων ημερών από την ανάρτηση της απόφασης.

Η Επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών

Φεβ 04 2019

Βαθμοί Α΄ Τετραμήνου

Ανακοινώνεται ότι την Τετάρτη 06.02.2019 και  ώρα   12:00   θα δοθούν οι έλεγχοι επίδοσης των μαθητών για το Α΄ Τετράμηνο.

Ιαν 08 2019

Ανακοίνωση

Μετά από συνεννόηση με τον Δήμο Βριλησσίων, ανακοινώνεται ότι αύριο Τετάρτη 9 Ιανουαρίου 2019 όλα τα σχολεία του Δήμου Βριλησσίων θα παραμείνουν κλειστά λόγω του παγετού.

Ιαν 02 2019

2019 ευχές για τη νέα χρονιά

Η Διευθύντρια, Κατσαμπούρη Φωτεινή, οι Υποδιευθύντριες, Σταυρουλάκη Σοφία και Παράσχου Μαρίνα, και ο Σύλλογος Καθηγητών του 2ου Γυμνασίου Βριλησσίων εύχονται σε όλους σας Χρόνια Πολλά, Καλά και Δημιουργικά!

Ιαν 02 2019

Χριστούγεννα με Encardia!

Την Παρασκευή 21.12. 2018 και στο πλαίσιο της Χριστουγεννιάτικης γιορτής του σχολείου μας, μας περίμενε μια υπέροχη έκπληξη! Ήρθαν και μας τραγούδησαν οι Encardia, το γνωστό μουσικό συγκρότημα που έφερε κοντά μας αγαπημένα τραγούδια από τα ελληνόφωνα χωριά της Κάτω Ιταλίας και υπέροχες μουσικές από διάφορες περιοχές της Μεσογείου. Στην αυλή του σχολείου μας στήθηκε λοιπόν μια πρόχειρη σκηνή και οι Encardia, έχοντας σύμμαχο τον ανοιξιάτικο καιρό, μας ταξίδεψαν στη Μεσόγειο με παραδοσιακά τραγούδια ερμηνευμένα εξαιρετικά με τον δικό τους μοναδικό τρόπο. Έτσι οι μαθητές μας, χάρη στην τέχνη, συνειδητοποίησαν πόσο πολλά αλλά και δυνατά είναι τα πράγματα που μας ενώνουν και πόσο «λίγα» και ανερμάτιστα είναι τα κηρύγματα του μίσους, που προσπαθούν να βάζουν παντού διαχωριστικές γραμμές. Δεν μπορούσαμε να ονειρευτούμε πιο όμορφο κλείσιμο χρονιάς! Αδιάψευστοι μάρτυρες γι΄ αυτό, οι φωτογραφίες που ακολουθούν.

Επόμενα »