Λειτουργία νέου ιστότοπου 2ου Γυμνασίου Νέας Φιλαδέλφειας

Από 26-09-2023 η ενημέρωση σας για θέματα του σχολείου θα γίνεται από την παρακάτω διεύθυνση  του νέου ιστότοπου του σχολείου μας :

2gym-n-filad.att.sch.gr

Καλή Σχολική Χρονιά – Αγιασμός τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023

αγιασμός 1

Ο Διευθυντής του σχολείου & ο σύλλογος καθηγητών εύχεται σε όλους τους μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς “Καλή Σχολική Χρονιά”!

O Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11/09/2023 στις 08:30πμ, στον προαύλιο χώρο του Σχολείου μας.

Οι μαθητές/τριες παρακαλούνται να έχουν μαζί τους τη σχολική τους τσάντα, καθώς μετά τον Αγιασμό θα παραλάβουν τα βιβλία τους και προσωρινό πρόγραμμα για την εβδομάδα που ακολουθεί. Ταυτόχρονα θα τοποθετηθούν στα τμήματά τους. Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία οι μαθητές θα αποχωρήσουν.

Παρακαλούνται οι γονείς κατά τη διάρκεια του Αγιασμού και της παραλαβής των βιβλίων,  να παραμείνουν εκτός προαύλιου χώρου.