2ο Γυμνάσιο Μυτιλήνης

Ντοκιμαντέρ:  «Ιστορία του σχολείου  μας»

VIDEO «το σχολείο από ψηλά»
  • Υπεύθυνος ιστολογίου: Στρατής Δουμούζης

• επισκεψιμότητα

• Σαν σήμερα

1. 21/01/1878: Ο ελληνικός στρατός εισβάλει στη Θεσσαλία

• Translate

• Κατηγορίες

• Πρόσφατα άρθρα

• Σκακιστική άσκηση

προσφορά εκδρομής

Συγγραφέας: 2o Γυμνάσιο Μυτιλήνης στις 20 Ιανουαρίου 2020

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ                                                     Μυτιλήνη 20-1-2020

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Δ/ΘΜΙΑΣ                                                    Αρ. Πρωτ.:  5

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Ν. ΛΕΣΒΟΥ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

Ταχ. Δ/νση :   ΠΙΤΤΑΚΟΥ 44

81100 ΜΥΤΙΛΗΝΗ

Πληροφορίες: ΔΟΥΜΟΥΖΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ

Τηλέφωνο   :22510-22338

Φαξ              :22510-22350

e-mail          : mail@2gym-mytil.les.sch.gr

ΘΕΜΑ: «ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ»

Το 2ο Γυμνάσιο Μυτιλήνης αναρτά πρόσκληση  εκδήλωσης ενδιαφέροντος από τα τουριστικά γραφεία, για την πραγματοποίηση  τετραήμερης εκδρομής στο πλαίσιο σχολικού προγράμματος με προορισμό: Αθήνα-Καλαμάτα-Μεθώνη-Κορώνη-Μυστράς-Σπήλαια Διρού. Η εκδρομή θα είναι εντός των ημερομηνιών: Πέμπτη 26/3 έως Τρίτη 31/3       ή      Πέμπτη 2/4 έως Τρίτη 7/4.

Θα συμμετάσχουν 35 μαθητές και 3 συνοδοί καθηγητές με τους παρακάτω όρους:

1. Αναχώρηση από τη Μυτιλήνη για Αθήνα με αεροπλάνο, με την πρωινή πτήση.
  2. Επιστροφή από Αθήνα για Μυτιλήνη με αεροπλάνο, με τη βραδινή πτήση.
  3. Διαμονή στην Καλαμάτα (3 διανυκτερεύσεις).
  4. Το ξενοδοχείο (3* ή 4*), το οποίο θα προταθεί, να αναφέρεται ονομαστικά.
  5. Όλα τα δωμάτια να βρίσκονται συγκεντρωμένα στο ίδιο κτίριο και να προσδιορίζεται η κατηγορία του καταλύματος.
  6. Στη διαμονή να συμπεριλαμβάνεται πρωινό.
  7. Το λεωφορείο να είναι στη διάθεσή μας όλες τις ημέρες  για την πραγματοποίηση των μετακινήσεων.
  8. Ασφάλεια αστικής ευθύνης.
  9. Το λεωφορείο πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (ελεγμένο από το ΚΤΕΟ, έγγραφα καταλληλόλητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση, πλήρως κλιματιζόμενα κ.λπ.) καθώς και να πληροί όλες τις προϋποθέσεις ασφάλειας για μετακίνηση μαθητών (ζώνες ασφαλείας, έμπειρος οδηγός, κ.λ.π).
  10. Με την προσφορά θα κατατεθεί από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση διάθεσης ειδικού σήματος λειτουργίας, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ.
  11. Την αντιμετώπιση της περίπτωσης που λόγω ανωτέρας βίας (κακοκαιρία) καταστεί αδύνατη η  πραγματοποίηση της εκδρομής στις παραπάνω ημερομηνίες.
  12. Από τη συνολική αξία της εκδρομής το 20% θα παρακρατηθεί σαν εγγύηση ακριβούς εκτέλεσής της και θα αποδοθεί μετά την επιστροφή του σχολείου από την εκδρομή.

Παρακαλούμε να μας αποστείλετε – σε περίπτωση που ενδιαφέρεστε – μέχρι  την 24/01/2020 και ώρα 12:00 στο σχολείο (ταχυδρομικώς ή με οποιοδήποτε άλλο τρόπο) κλειστή προσφορά. Εκπρόθεσμες προσφορές δεν θα ληφθούν υπόψη.

Σημειώνουμε ότι :

• Θα πρέπει να αναφέρεται η τελική συνολική τιμή της εκδρομής και η επιβάρυνση ανά μαθητή.
  • Αν η προσφορά σας επιλεγεί θα πρέπει να την αποστείλετε και σε ηλεκτρονική μορφή (pdf ή doc) για να είναι εύκολη η ανάρτησή της στο διαδίκτυο. Θα ακολουθήσει η υπογραφή σύμβασης.
  • Το σχολείο θα επιλέξει την προσφορά που θα εγγυάται την ΚΑΛΥΤΕΡΗ και  ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ της εκδρομής και ΠΡΟΣΙΤΗ στις τιμές.

Η  Διευθύντρια

Μαρία Κακαρίδου

Κατηγορία Ανακοινώσεις | Δεν υπάρχουν σχόλια »

καλή φώτιση

Συγγραφέας: 2o Γυμνάσιο Μυτιλήνης στις 5 Ιανουαρίου 2020

Ευχές Πρωτοχρονιάς

Συγγραφέας: 2o Γυμνάσιο Μυτιλήνης στις 30 Δεκεμβρίου 2019

Το σχολείο μας σας εύχεται  καλή και δημιουργική Χρονιά, με ΑΓΑΠΗ, ειρήνη, υγεία, υπομονή, αισιοδοξία, θετικές σκέψεις, χαμόγελα  και… όμορφα όνειρα!!!

Χριστουγιεννιάτικη γιορτή

Συγγραφέας: 2o Γυμνάσιο Μυτιλήνης στις 25 Δεκεμβρίου 2019

Καλά Χριστούγεννα!!!

Συγγραφέας: 2o Γυμνάσιο Μυτιλήνης στις 24 Δεκεμβρίου 2019

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ!

Συγγραφέας: 2o Γυμνάσιο Μυτιλήνης στις 24 Δεκεμβρίου 2019

Ο μαθητής μας της Γ΄γυμνασίου Χαράλαμπος Παρλιάρος, διακρίθηκε στον Πανελλήνιο διαγωνισμό  Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ».
Όπως χαρακτηριστικά σημειώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία, «οι διαγωνισμοί αυτοί έχουν γίνει πλέον θεσμός. Η συμμετοχή σ’ αυτούς κατά χιλιάδες των μαθητών μας αποδεικνύουν το υψηλό τους ενδιαφέρον για την επιστήμη των Μαθηματικών. Συγχρόνως αποτελεί μια άμεση απόδειξη του επιπέδου και του ήθους της νεολαίας μας».
Θερμά συγχαρητήρια!

Κατηγορία Διακρίσεις, Εκπαιδευτικές Επισκέψεις | Δεν υπάρχουν σχόλια »

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ

Συγγραφέας: 2o Γυμνάσιο Μυτιλήνης στις 19 Δεκεμβρίου 2019