Αγαπητοί γονείς σας πληροφορούμε ότι από την Τετάρτη, 21 Μαρτίου 2018 η ενημέρωση για τις απουσίες θα γίνεται με αποστολή ηλεκτρονικού μηνύματος στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που μας έχετε δηλώσει. Σε περίπτωση που δεν μας έχετε δηλώσει διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, σας ζητούμε να το δηλώσετε άμεσα τηλεφωνικά.

Παρακαλούμε λοιπόν εκτός από τον έλεγχο της εισερχόμενη αλληλογραφίας σας να ελέγχετε και τα μηνύματα ανεπιθύμητης αλληλογραφίας (junk email) γιατί σε πολλές περιπτώσεις αποθηκεύονται εκεί. Η ηλεκτρονική διεύθυνση από την οποία θα λαμβάνετε την ενημέρωση είναι: myschool-info@sch.gr. Δεν χρειάζεται να μας στέλνετε απάντηση.

Επίσης σας υπενθυμίζουμε ότι σύμφωνα με τη νέα Υ.Α. 10645/ΓΔ4/22-1-2018 θα πρέπει να μας ενημερώνετε τηλεφωνικά για κάθε απουσία του μαθητή (είτε αυτή αφορά ολόκληρη την ημέρα, είτε κάποιες ώρες είτε πρόκειται για καθυστέρηση πρώτης ώρας).