Σας ενημερώνουμε ότι η γιορτή της 17ης Νοέμβρη θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 20/11. Η γιορτή θα γίνει την 5η και 6η ώρα, ενώ στις 4 πρώτες  ώρες θα γίνουν κανονικά τα μαθήματα. Οι μαθητές θα σχολάσουν κανονικά στις 13:20.

Αγαπητοί γονείς

σας προσκαλούμε στη γιορτή της 17ης Νοέμβρη

που θα πραγματοποιηθεί

την Παρασκευή, 17/11/2017 και ώρα 08:30

στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Πολυτεχνείο

Η παρουσία των μαθητών είναι υποχρεωτική. Καταχωρούνται απουσίες ίσες με τον αριθμό των ωρών μαθήματος που έχουν κάθε Παρασκευή, δηλαδή 6ωρο.

Comments 0 σχόλια »

Αγαπητοί γονείς μπορείτε να δείτε το ωρολόγιο πρόγραμμα για τη σχολική χρονιά 2017 – 2018 και τις ώρες ενημέρωσης των γονέων από τους καθηγητές του σχολείου μας πατώντας τα αρχεία που ακολουθούν

2gymmosc_ Ωρολόγιο πρόγραμμα_2017-2018

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ 2017-2018

ενημέρωση - συνεργασία

Comments 0 σχόλια »

Για μια ακόμη χρονιά ξεκίνησε το πρόγραμμα του Υπουργείου Παιδείας που προσφέρει ενισχυτική διδασκαλία στους μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Τα μαθήματα είναι: Αρχαία Γλώσσα και Γραμματεία, Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά. Κριτήριο για την παρακολούθηση των μαθημάτων αποτελεί η επίδοση του μαθητή.

Για να κατεβάσετε την αίτηση που θα προσκομίσετε στο σχολείο μέχρι την Τετάρτη, 25/10/2017, πατήστε το αρχείο που ακολουθεί.

Αίτηση-δήλωση μαθημάτων 2017-2018

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση είμαστε στη διάθεσή σας.

Comments 0 σχόλια »

Μια ακόμη άσκηση ιστορίας από την κ. Τζουανάκη

ΝΑΠΟΛΕΩΝ

Αγαπητοί γονείς

η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων

σας προσκαλούν στον εορτασμό της Εθνικής μας Επετείου

που θα πραγματοποιηθεί

στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας

την Παρασκευή, 27 Οκτωβρίου και ώρα 08:45

28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ_bmp

Comments 0 σχόλια »

Για να κάνετε τις ασκήσεις Ιστορίας πατήστε το αρχείο που ακολουθεί

Ασκήσεις Ιστορίας

Γαλλική Επανάσταση

Καλή δύναμη!

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι οι αιτήσεις για το «Κοινωνικό Φροντιστήριο» του δήμου Μοσχάτου ξεκίνησαν για τη φετινή σχολική χρονιά και απευθύνονται και σε μαθητές Γυμνασίου.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε: Κοινωνικό Φροντιστήριο

Αγαπητοί γονείς της Α” Γυμνασίου

σας προσκαλούμε να παρευρεθείτε στη συνάντηση που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 09/10/2017 και ώρα 18:30 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, προκειμένου να ενημερωθείτε, από τη διεύθυνση και τους καθηγητές που διδάσκουν στην Α” τάξη, για θέματα που αφορούν τη λειτουργία του σχολείου και τη μαθησιακή – εκπαιδευτική διαδικασία.

Στη συγκέντρωση θα παρευρίσκονται και εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για να σας ενημερώσουν για το έργο τους.

school

Comments 0 σχόλια »

Ξεκινάμε τις ανακοινώσεις της νέας μας σχολικής χρονιάς (2017 – 2018) με μια ιδιαίτερα ευχάριστη είδηση.

Ο μαθητής μας Ιάκωβος Δέδες – Ντεντόπουλος  (Γ” Γυμνασίου) κατέλαβε την 2η θέση στη γενική κατάταξη των αγοριών και το Αργυρό Μετάλλιο στην κατηγορία των Παίδων,  συμμετέχοντας ως μέλος της Εθνικής Ομάδας Ιστιοπλοΐας Τριγώνου – Κατηγορίας Optimist στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα 2017 που έλαβε χώρα στη Ραιδεστό της Τουρκίας την περίοδο 05/09/2017 έως 10/09/2017.

Συγχαρητήρια Ιάκωβε και σε ανώτερα!

Iakovos Dedes_Silver Medal_50th Balkan Championship-Opti 1