Ξεκινάμε τις ανακοινώσεις της νέας μας σχολικής χρονιάς (2017 – 2018) με μια ιδιαίτερα ευχάριστη είδηση.

Ο μαθητής μας Ιάκωβος Δέδες – Ντεντόπουλος  (Γ” Γυμνασίου) κατέλαβε την 2η θέση στη γενική κατάταξη των αγοριών και το Αργυρό Μετάλλιο στην κατηγορία των Παίδων,  συμμετέχοντας ως μέλος της Εθνικής Ομάδας Ιστιοπλοΐας Τριγώνου – Κατηγορίας Optimist στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα 2017 που έλαβε χώρα στη Ραιδεστό της Τουρκίας την περίοδο 05/09/2017 έως 10/09/2017.

Συγχαρητήρια Ιάκωβε και σε ανώτερα!

Iakovos Dedes_Silver Medal_50th Balkan Championship-Opti 1

Comments 0 σχόλια »

Ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 9:15.

Παρακαλούνται οι μαθητές μας να έχουν μαζί τους και τη σχολική τους τσάντα γιατί μετά τον αγιασμό θα μοιραστούν τα βιβλία της νέας χρονιάς.

Οι γονείς που δεν έχουν κάνει εγγραφή για τη νέα σχολική χρόνια μπορούν να την κάνουν την ημέρα του αγιασμού.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων εύχεται στους μαθητές μας μια καλή, χαρούμενη και δημιουργική χρονιά, με υγεία.

Καλή χρονιά

Comments 0 σχόλια »

Παρακαλούμε οι γονείς των μαθητών που αποφοίτησαν από το Δημοτικό σχολείο, να περάσουν από το Γυμνάσιο μας για να κάνουν εγγραφή των παιδιών τους. Δεν χρειάζεται να προσκομίσουν κάποιο σχετικό έγγραφο.

Ώρες λειτουργίας του σχολείου: 8:15 – 14:00

Εγγραφή

Comments 0 σχόλια »

Παρακαλούμε να διαβάσετε τις οδηγίες εγγραφής μαθητών στα ΕΠΑΛ για το σχολικό έτος 2017 – 2018 πατώντας το link που ακολουθεί:

Ηλεκτρονική δήλωση προτίμησης μαθητών/τριών για τα ΕΠΑΛ σχολικό έτος 2017 – 2018

Comments 0 σχόλια »

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι:

α) τα αποτελέσματα προόδου των μαθητών θα ανακοινωθούν τη Δευτέρα, 12 Ιουνίου 2017 και ώρα 14:00

β) μπορείτε να παίρνετε τον τελικό έλεγχο επίδοσης από την Τετάρτη, 21 Ιουνίου 2017 έως και την Παρασκευή, 23 Ιουνίου 2017, τις ώρες λειτουργίας του σχολείου (8:15 – 14:00)

Σας ευχόμαστε καλό καλοκαίρι με υγεία και πολλή ξεκούραση

Summer

Comments 0 σχόλια »

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρει:

α) τη μαθήτρια Ρήγα Χριστίνα (Γ” Γυμνασίου) που απέσπασε το 3ο Βραβείο Αριστείας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης» και

β) το μαθητή Τσιφτσή Στέλιο (Β” Γυμνασίου) που απέσπασε Εύφημο Μνεία στον ίδιο διαγωνισμό

Πάντα επιτυχίες στη ζωή σας!

Comments 0 σχόλια »

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων εύχεται σε όλους τους μαθητές καλή δύναμη και επιτυχία στις εξετάσεις τους.

Πρόγραμμα_εξετάσεων_Ιουνίου_2017

eyxes-exetaseis-2017

Invitation_final

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Γυμνασίου Μοσχάτου

σας προσκαλούν

στην Έκθεση Τεχνολογίας

που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 27/5/2017 και ώρα 17:00- 20:00

στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας

Η παρουσία σας θα μας δώσει μεγάλη χαρά

parthenon

Comments 0 σχόλια »

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρει τον μαθητή της Β”  Γυμνασίου, Σινόπουλο Κωνσταντίνο, ο οποίος κατέλαβε  την 1η Πανελλήνια νίκη στην κατηγορία Εφήβων/Παίδων (γεννηθέντες έως 2000) στο 1ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χόκεϊ επί Πάγου, υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Χειμερινών Αθλημάτων (ΕΟΧΑ), αγωνιζόμενος με την ομάδα του Α.Σ.Π ΤΑΡΑΝΔΟΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ η οποία αναδείχθηκε και Πρωταθλήτρια Ελλάδος.
Συγχαρητήρια Κωνσταντίνε!