“Πρόγραμμα Ενισχυτικής Διδασκαλίας 2019-2020”

Ενόψει της έναρξης του προγράμματος της Ενισχυτικής Διδασκαλίας 2019-2020, διανεμήθηκε σήμερα Πέμπτη 10 Οκτωβρίου 2019 η Υπεύθυνη Δήλωση στους μαθητές όλων των τάξεων. Όποιος γονέας επιθυμεί να κάνει το παιδί του μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας, πρέπει να συμπληρώσει την Υπεύθυνη Δήλωση με τα δικά του στοιχεία(του γονέα) και να την επιστρέψει στο 2ο Γυμνάσιο Λαγκαδά, επιλέγοντας τα μαθήματα, στα οποια επιθυμεί να κάνει μάθημα το παιδί του. Υπάρχει δυνατότητα Ενισχυτικής Διδασκαλίας για τ’ ακόλουθα μαθήματα: 1. Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, 2. Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, 3. Μαθηματικά, 4. Φυσική, 5. Χημεία και 6. Αγγλικά. Δεν είναι υποχρεωτικό να δηλώσει ο γονιός όλα τα μαθήματα για το παιδί του, μπορεί να δηλώσει ακόμα κι ένα αλλά κι όλα. Για την Α’ τάξη δεν πρέπει να δηλωθεί το μάθημα της Χημείας, γιατί δεν διδάσκεται στην εν λόγω τάξη. Τα μαθήματα της Ενισχυτικής Διδασκαλίας γίνονται το μεσημέρι, μετά το πέρας του Ωρολογίου Προγράμματος στο κτήριο του συγκροτήματος των δύο Γυμνασίων. Για οποιαδήποτε διευκρίνιση, μπορείτε να επικοινωνείτε με τη Διεύθυνση του σχολείου, στο 2394024354.

Η δειυθύντρια