«3ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου και μαθητικός διαγωνισμός ραδιοφωνικού ηχητικού μηνύματος και τραγουδιού «Κάντο ν’ ακουστεί»»

Το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, η Επιστημονική Εταιρεία European School Radio, Το Πρώτο Μαθητικό Ραδιόφωνο και ο Ο.Π.Α.Ν. Δήμου Αθηναίων–Τεχνόπολις ΑΕ συνδιοργανώνουν το 3ο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου και τον μαθητικό διαγωνισμό ραδιοφωνικού ηχητικού μηνύματος και τραγουδιού «Κάντο ν’ ακουστεί».

Η υποβολή των συμμετοχών θα πραγματοποιηθεί από 1 Μαρτίου μέχρι 20 Μαρτίου 2016. Η βράβευση των νικητών θα πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο του 3ου Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου που θα πραγματοποιηθεί στις 18 Απριλίου 2016 στο χώρο Τεχνόπολις του Δήμου Αθηναίων.