Θερινή λειτουργία σχολείου

• Κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού το γραφείο του Γυμνασίου θα λειτουργεί κάθε Πέμπτη του Ιουλίου και του Αυγούστου από τις 9:00 έως τις 13:00.
  •  Την Πέμπτη, 25/08/2016, θα γίνουν βοηθητικά μαθήματα για τους μετεξεταστέους στα εξής μαθήματα:

1. Αρχαία Ελληνική Γραμματεία (Οδύσσεια) Α΄τάξης: Κορδώση – Ελένη

2. Αρχαία Ελληνική Γλώσσα Α΄τάξης: Κορδώση

3. Αρχαία Ελληνική Γραμματεία (Ιλιάδα) Β΄τάξης: Ελένη

4. Νεοελληνική Γλώσσα Β΄τάξης: Ελένη

5. Αρχαία Ελληνική Γραμματεία (Ελένη) Γ΄τάξης: Δρόσου

6. Μαθηματικά και των τριών τάξεων: Καρακάση

• Την Πέμπτη, 1/09/2016, θα γίνουν βοηθητικά μαθήματα για τους μετεξεταστέους στα εξής μαθήματα: Φυσική, Χημεία και Βιολογία και των τριών τάξεων: Τζούλης
  • Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της Α΄τάξης μπορούν να εκτυπώσουν το Ατομικό Δελτίο Υγείας εδώ.

Καλό καλοκαίρι!!!!

Εκδρομή του σχολείου μας στη Χαλκιδική και το Άγιο Όρος.

Ετικέτες:

Αποχαιρετιστήριος αγώνας Μπάσκετ

Αποχαιρετιστήριος αγώνας καλαθοσφαίρισης μεταξύ μαθητών και καθηγητών

2016-06-14_sch_basket_sVSt_07_250dpi  Στα πλαίσια του αποχαιρετισμού των μαθητών της Γ Γυμνασίου του σχολικού έτους 2015-16, διοργανώσαμε αγώνα καλαθοσφαίρισης μεταξύ μαθητών και καθηγητών.

Αποτέλεσμα αγώνα: Μαθητές ~ Καθηγητές = 61 ~ 56

Για περισσότερα κάντε κλικ εδώ.

Αποτελέσματα-Βαθμοί

Τα αποτελέσματα των εξετάσεων θα ανακοινωθούν την Πέμπτη, 23 Ιουνίου μετά τη 1μμ και οι γονείς και κηδεμόνες μπορούν να παραλαμβάνουν τους ελέγχους από τις 24 έως 30 Ιουνίου καθώς και κάθε Πέμπτη Ιουλίου και Αυγούστου από τις 9:00 έως τις 12:00.

Καλό καλοκαίρι!

Ελβετία-Ιταλία-Γαλλία

Έκθεση έργων τεχνολογίας 2015 -2016

Πολιτιστικό πρόγραμμα στην Ελβετία.

Δελτίο Τύπου – Informatics Center Summer School 2016 -πρόγραμμα υποτροφιών

Το 5ο Informatics Center* (IC) Summer School του Ελληνοαμερικανικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος (Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού), διάρκειας δύο εβδομάδων (27 Ιουνίου έως 8 Ιουλίου), θα πραγματοποιηθεί στο campus του Κολλεγίου στο Ψυχικό. To πρόγραμμα απευθύνεται σε μαθητές 13-17 ετών, με ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την τεχνολογία, τις επιστήμες, τις τέχνες και τον αθλητισμό.   Διαβάστε όλο το άρθρο »

Δράση για την επιστροφή των γλυπτών του Παρθενώνα.

«Λόγια λίγα… και σοφά»