Πολιτιστικό πρόγραμμα στην Ελβετία.

Δελτίο Τύπου – Informatics Center Summer School 2016 -πρόγραμμα υποτροφιών

Το 5ο Informatics Center* (IC) Summer School του Ελληνοαμερικανικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος (Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού), διάρκειας δύο εβδομάδων (27 Ιουνίου έως 8 Ιουλίου), θα πραγματοποιηθεί στο campus του Κολλεγίου στο Ψυχικό. To πρόγραμμα απευθύνεται σε μαθητές 13-17 ετών, με ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την τεχνολογία, τις επιστήμες, τις τέχνες και τον αθλητισμό.   Διαβάστε όλο το άρθρο »

Δράση για την επιστροφή των γλυπτών του Παρθενώνα.

«Λόγια λίγα… και σοφά»

Εργασία μαθητή του Γ4.

Τραγούδια και έθιμα των προγόνων μας- Αναστάσιος Σούκουλης

Εργασία μαθητών του Β3 στο μάθημα της Ιλιάδας