Ανακοίνωση

Το πρόγραμμα των εξετάσεων του Σεπτεμβρίου θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα μας στις 27/8. Την ίδια ημέρα θα πραγματοποιηθεί ενισχυτική διδασκαλία στη Φυσική, τη Χημεία, τα Μαθηματικά, τη Βιολογία και τα Αρχαία Ελληνικά.

Θερινά Σχολεία Σύγχρονης Φυσικής

Σας ενημερώνουμε ότι Θερινά Σχολεία Σύγχρονης Φυσικής της Ε.Ε.Φ. που θα πραγματοποιηθούν σε διάφορες περιοχές της Ελλάδος. Για πληροφορίες επισκεφθείτε τον ιστότοπο www.eef.gr

Ετικέτες:

Αποτελέσματα και παράδοση βαθμολογίας.

Την Τρίτη, 23 Ιουνίου, μετά τις 12 το μεσημέρι, θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα των εξετάσεων.

Παράδοση βαθμολογίας θα γίνεται από τις 24 έως τις 30 Ιουνίου, από τις 9 π.μ. έως τις 12 π.μ.

Μαθητική Λέσχη Ποίησης

poetry

την Πέμπτη 25 Ιουνίου, 7.00μμ
στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Κορίνθου

Ο Δημήτρης Γαβαλάς, ποιητής, σχολικός σύμβουλος μαθηματικών  και η Μαίρη Χάψα,  φιλόλογος, ποιήτρια, δρ. Κλασικής Φιλολογίας προσκαλούν τους μαθητές γυμνασίων και λυκείων Κορινθίας στην 4η συνάντηση της «Mαθητικής Λέσχης Ποίησης» την Πέμπτη 25 Ιουνίου στις 7.00μμ στο χώρο της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Κορίνθου

Ετικέτες:

SmartCamp από το Δημόκριτο.

SmartCamp2015

Εκδρομή στην Ισπανία με το πρόγραμμα “Έτος Έλ Γκρέκο”

Εργασίες μαθητών στο μάθημα της Νεοελληνικής Λογοτεχνίας

20.000 λεύγες κάτω από τη θάλασσα

Χωρίς Οικογένεια

Εγασίες μαθητών για τα επαγγέλματα από το παρελθόν και το μέλλον.

ΠΑΛΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ

Έκθεση έργων Τεχνολογίας

Για μία ακόμη χρονιά οι μαθητές τους σχολείου μας, παρουσίασαν τα έργα που κατασκεύασαν στο μάθημα της Τεχνολογίας..