ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ EΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ

Σήμερα Τετάρτη 22/04/2015 στο γραφείο της Δ/νσης του 2ου Γυμνασίου Κορίνθου και ώρα 12:00 συνεδρίασε η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών για τη μετακίνηση των μαθητών του Γυμνασίου μας, που προγραμματίζεται να υλοποιηθεί από 24 έως 29 Ιουνίου 2015 στο Βερολίνο. Διαβάστε το υπόλοιπο της καταχώρησης »

8ο Φεστιβάλ Μαθητικού Θεάτρου 27-29 Απρίλη 2015

8o ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΑΤΡΟΥ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Επιμορφωτική Ημερίδα-ΔΔΕ Κορινθίας

Afisa arxaiologias

Θερινό Σχολείο Ρομποτικής

Tο Εργαστήριο Τεχνητής Νοημοσύνης και η ομάδα AegeanRobotics του Πανεπιστημίου Αιγαίου, διοργανώνουν το 1ο Θερινό Σχολείο Ρομποτικής που θα διεξαχθεί Κεφαλονιά 29/6 – 3/7 και Σάμο 6/7 – 10/7.

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Αφίσας

Θέμα:

«Το δικό μας σχολείο….».

«Τι μου αρέσει στην τάξη μου, γιατί το σχολείο μου είναι σημαντικό για μένα».  Διαβάστε το υπόλοιπο της καταχώρησης »

Ετικέτες: ,

Συνάντηση των μαθητών με Ολυμπιονίκες.

Δελτίο τύπου του Θεάτρου Περιγιαλίου

ΘΕΑΤΡΟ.jpg 2    Πρόγραμμα παραστάσεων Απριλίου- Μαΐου  2015

Σάββατο 18 Απριλίου:

Μετά από μεγάλη επιθυμία πολλών θεατών μας αυτών που είδαν,και αυτών που δεν είδαν την καταπληκτική Μάνια Παπαδημητρίου και τον ‘Αρη Γραικούση,

Συμμετοχή στο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Φωτογραφίας – HKISAC 2015

Σας ενημερώνουμε για το Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Φωτογραφίας «International Students’Visual Arts Contest-cum-Exhibition of Hong-Kong- Photography HKISAC 2015» Διαβάστε το υπόλοιπο της καταχώρησης »

Ευρωπαϊκή Έκθεση Διαστήματος

Screenshot 2015-03-29 08.59.44

Ποίημα της Χριστίνας Γιαβάσογλου (Γ1).

Ή υπαρχεις ή ζεις

Υπαρχεις!
Από τοτε που αποφασισαν να βγαλεις την πρωτη σου ανασα.