ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΔΑΛΜΑΤΙΚΕΣ ΑΚΤΕΣ

Αναρτάται το ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ  για το εκπαιδευτικό ταξίδι στις Δαλματικές ακτές

Πρώτη θέση στο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού.

Το χρυσό κύπελλο κατέκτησε η σκακιστική ομάδα του σχολείου μας στο Περιφερειακό Σχολικό Πρωτάθλημα την Κυριακή, 19 Μαρτίου 2017 και κέρδισαν την πρόκριση για το Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα τον Απρίλη. Συγχαρητήρια στον Παύλο Καβουρίνο, Νίκο Ψαρρό, Γεωργία Αποστολάκη και Αλέξανδρο Βράζιο!

απονομηκυπελλοπρος το κυπελλο

Ο μεγάλος καθηγητής, Αστροφυσικός και Ερευνητής της NASA ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΡΙΜΙΖΗΣ στην Κόρινθο!

Το 2ο Γυμνάσιο Κορίνθου προσκάλεσε τον Ακαδημαϊκό, Ερευνητή  και μέγιστο Αστροφυσικό της ΝΑΣΑ κ. Σταμάτη Κριμιζή να επισκεφθεί την Κόρινθο και να μιλήσει στους μαθητές του σχολείου μας, αναπτύσσοντας το θέμα:

«Από τη γη και πέρα από τον Πλούτωνα σε 50 χρόνια: Η επί τόπου εξερεύνηση των πλανητών».

pastedImagepastedImage (4)pastedImage (3) Διαβάστε όλο το άρθρο »

Εκδρομή του σχολείου μας στο Άγιο Όρος

Περιφερειακό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού, 19/03/17.

πρωταθλημα 2017

Διαβάστε την προκήρυξη:

sxolika 2017-prokirixi

Προβολή ταινίας, Τετάρτη 8 Μαρτίου 5.30μμ

Διαβάστε λεπτομέρειες:

ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΑΙΝΙΑΣ

Ο Μηχανισμός των Αντικυθήρων.

Διαγωνισμός Ποίησης από το Δήμο Καλαβρύτων.

Για πληροφορίες πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο:

Προκήρυξη Άθλον Ποιήσεως ΚΟΥΤΣΟΧΕΡΑ 2017

29ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Πληροφορικής 2016-17

Σας ενημερώνουμε ότι η Ελληνική Εταιρεία Επιστημόνων και Επαγγελματιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών με τη συνεργασία Σχολών και Τμημάτων Μηχανικών Υπολογιστών κ.α. των Ελληνικών Πανεπιστημίων και Τμημάτων Πληροφορικής και Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων των ΑΤΕΙ διοργανώνει τον 29 ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Πληροφορικής 2016-2017. Ο εν λόγω διαγωνισμός αποτελεί το Εθνικό σκέλος της Διεθνούς Ολυμπιάδας Πληροφορικής που διεξάγεται κάθε χρόνο υπό την αιγίδα της UNESCO. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον 29 ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Πληροφορικής 2016-2017, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται τις ιστοσελίδες www.epy.gr και www.pdp.gr όπου έχουν αναρτηθεί αναλυτικές οδηγίες. Διαβάστε όλο το άρθρο »

Aξιολόγηση προσφορών για την εκπαιδευτική επίσκεψη στο Baden-Baden της Γερμανίας

Σήμερα Παρασκευή 17/02/2017 στο γραφείο της Δ/νσης του 2ου Γυμνασίου Κορίνθου και ώρα 10:00 συνεδρίασε Διαβάστε όλο το άρθρο »