Απρ 12

Επικοινωνία με το σχολείο λόγω πανδημίας

Παρακαλούμε, λόγω της πανδημίας covid-19 και για την ασφάλεια όλων,  να στέλνετε e-mail για τις υποθέσεις σας και θα ανταποκρινόμαστε άμεσα.

Εάν δεν είναι εφικτή η εξ αποστάσεως ηλεκτρονική εξυπηρέτηση, παρακαλούμε να φροντίζετε για κλείσιμο ραντεβού.

Τέλος, κάθε ανακοίνωση σας στέλνετε στο e-mail σας, γίνεται εδώ στο blog και είναι προσβάσιμη στην ηλεκτρονική τάξη στην «Ενημέρωση Μαθητών» και με τα στοιχεία του μαθητικού λογαριασμού.

e-mail: mail@2gym-chalk.eyv.sch.gr

τηλέφωνο: 2221024094

ηλ.Τάξη: https://eclass.sch.gr/courses/G865266/ (είσοδος με τα στοιχεία μαθητικού λογαριασμού)

Μαρ 23

Σχολικός Εορτασμός 25ης Μαρτίου

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Τετάρτη, 24 Μαρτίου 2021 στις 9.00. θα πραγματοποιηθεί ο Εορτασμός της 25ης Μαρτίου

Όλες οι μαθήτριες και όλοι οι μαθητές θα συνδεθούν στο λινκ της Διευθύντριας κ. Πίσχινα Αικατερίνης

για να παρακολουθήσουν την γιορτή.

Η συμμετοχή στη γιορτή είναι υποχρεωτική.

Την παρουσίαση επιμελήθηκε και θα παρουσιάσει ο εκπαιδευτικός Παπαδάκης Νικόλαος.

Κατερίνα Πίσχινα

Μαρ 22

Δελτίο Τύπου: Εορτασμός της Παγκόσμιας Ημέρας κατά του Ρατσισμού

Μαρ 21

Ανακοίνωση: Εορτασμός της Παγκόσμιας Ημέρας κατά του Ρατσισμού και των Φυλετικών Διακρίσεων

Φεβ 14

Τηλεδιασκέψεις από Παρασκευή 4-2-2021

Μετά την απόφαση της Δημάρχου Χαλκιδέων για κλείσιμο των σχολικών μονάδων για 3 ημέρες και απολύμανση αυτών ακολούθησε η ανακοίνωση του σκληρού Lock down για τον Δήμο Χαλκιδέων.

Έτσι τα μαθήματα γίνονται εξ αποστάσεως με τηλεδιασκέψεις μέσω webex και ηλεκτρονιικής τάξης eclass.sch.gr.

Για οποιοδήποτε θέμα, ερώτημα, πρόβλημα μπορείτε να επικοινωνείτε με το σχολείο στέλνοντας e-mail – μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στα:mail@2gym-chalk.eyv.sch.gr και θα το διεκπεραιωθεί άμεσα.

Η Δ/ντρια

Ιαν 29

Δια ζώσης επαναλειτουργία του σχολείου από τη Δευτέρα 1-2-2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,
Τη Δευτέρα, 1η Φεβρουαρίου 2021 ξεκινούν τα μαθήματα δια ζώσης, δηλαδή τα παιδιά θα έρθουν στο σχολείο στις 8 το πρωί και θα ακολουθήσουν το ωρολόγιο πρόγραμμα της εβδομάδας.
Με την επαναλειτουργία του σχολείου ισχύουν τα ίδια μέτρα για την πανδημία του covid-19. Δηλαδή:

• Είσοδος από την κάτω πόρτα, οδός Ευβοίας απέναντι από το πάρκο
  • Μάσκα στο δρόμο, στην τάξη, στο διάλειμμα
  • Αποστάσεις
  • Αντισηπτικό κατά την είσοδο και έξοδο από την τάξη
  • Μένουν στο διαγραμμισμένο χώρο του διαλείμματος και δεν μετακινούνται στα άλλα τμήματα.

Καλή μας επάνοδο!

Κατερίνα Πίσχινα

Δεκ 11

Οδηγίες για ασφαλές Διαδίκτυο

Ακολουθούν τέσσερα (4) ενημερωτικά φυλλάδια του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη σε σχέση με την ασφαλή πλοήγηση στο Διαδίκτυο.

Δεκ 04

Erasmus +. 2ο Γυμνάσιο Χαλκίδας

Το αποτέλεσμα της διαδικτυακής συνεργασίας μας κατά τη διάρκεια της 1ης καραντίνας στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus +, του 2ου Γυμνασίου Χαλκίδας με θέμα :
«Εθνική Ταυτότητα : Να είσαι νέος σε μια Ευρώπη με πολλά πρόσωπα. Σήμερα και στο Μέλλον.«
Ανοίξτε το Padlet και δείτε τη διαδικτυακή επικοινωνία νέων μαθητών / τριών από 6 χώρες. Ελλάδα Γερμανία, Γαλλία, Ιταλία, Λιθουανία και Τσεχία.

Νοέ 13

Ανακοίνωση 13-11-2020

Νοέ 09

Ανακοίνωση: 1η ημέρα τηλεδιάσκεψης

Αγαπητοί γονείς, αγαπητοί/ές μαθητές/τριες,

Σήμερα, πρώτη ημέρα τηλεδιασκέψεων το σύστημα μας υποστήριξε μόνο τις δύο πρώτες ώρες και ύστερα κατέρρευσε, με αποτέλεσμα οι επόμενες ώρες να μην μπορούν να πραγματοποιηθούν. Αύριο το πρωί ξεκινάμε πάλι το κανονικό μας πρόγραμμα και ελπίζουμε να έχει επιλυθεί το τεχνικό πρόβλημα από το ΥΠΑΙΘ. Σας έχει επίσης αποσταλεί μία λίστα με τον μοναδικό 10ψήφιο κωδικό που χρειάζεστε για να κάνετε είσοδο στις ψηφιακές τάξεις όσοι δεν έχετε Internet ή όσοι παρακολουθείτε από σταθερό τηλέφωνο.

Καλό απόγευμα και τα λέμε πάλι αύριο το πρωί.

Older posts «