Ιούν 30

Λειτουργία σχολείου για το καλοκαίρι 2020

Το σχολείο μας τον Ιούλιο και τον Αύγουστο

θα είναι ανοιχτό

κάθε Τετάρτη  9:00 – 12:00.

Ευχόμαστε σε όλους «Καλό Καλοκαίρι»!

Ιούν 18

Ηλεκτρονικές εγγραφές των μαθητών στην Α Λυκείου

Σας ενημερώνουμε ότι άνοιξε το σύστημα για τις ηλεκτρονικές εγγραφές των μαθητών στην Α Λυκείου.

Η αίτηση γίνεται στη διεύθυνση:  https://e-eggrafes.minedu.gov.gr

Η προθεσμία είναι από τη 18η Ιουνίου 2020 και ώρα 09:00 έως και τη 2η Ιουλίου 2020 και ώρα 23:59.

Ακολουθούν οι οδηγίες.

Ιούν 13

Θερμά συλλυπητήρια

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Γυμνασίου Χαλκίδας,

εκφράζει τα θερμά του συλλυπητήρια

στην οικογένεια Λίτσα,

για το χαμό του αγαπημένου τους πατέρα.

Ιούν 05

Πρόγραμμα μαθημάτων για την εβδομάδα 8 έως 12 Ιουνίου  2020

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Μπορείτε να ενημερωθείτε για το πρόγραμμα λειτουργίας του σχολείου για την εβδομάδα 8 έως 12 Ιουνίου  2020 κάνοντας κλικ εδώ.

Οι μαθητές της Α ομάδας θα προσέλθουν Τρίτη 9/6/2020 και Πέμπτη 11/6/2020.

Οι μαθητές της Β ομάδας θα προσέλθουν Τετάρτη 10/6/2020.

Λόγω της αργίας την Δευτέρα 8/6/2020 και της έκδοσης των αποτελεσμάτων την Παρασκευή 12/6/2020, δεν θα γίνουν μαθήματα εκείνες τις ημέρες.

Θα ενημερωθείτε για τα αποτελέσματα με ηλεκτρονικό τρόπο.

Η Δ/ντρια

Μαΐ 29

Πρόγραμμα της εβδομάδας 1 έως 5 Ιουνίου 2020

Αγαπητοί κηδεμόνες,

Ανακοινώνουμε το πρόγραμμα της εβδομάδας 1 έως 5 Ιουνίου 2020. ΚΛΙΚ εδώ.

Υπενθυμίζουμε ότι οι μαθητές προσέρχονται ως εξής:

Η Α ομάδα μαθητών έρχεται Δευτέρα – Τετάρτη και Παρασκευή και
η Β ομάδα μαθητών έρχεται Τρίτη και Πέμπτη.

Η Δ/ντρια

Μαΐ 22

Ανακοίνωση προγράμματος εβδομάδας 25 έως 29 Μαΐου 2020

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Μπορείτε να ενημερωθείτε για το πρόγραμμα λειτουργίας του σχολείου για την εβδομάδα 25 έως 29 Μαΐου 2020 κάνοντας κλικ εδώ.

Οι μαθητές της Α ομάδας θα προσέλθουν Τρίτη και Πέμπτη.

Οι μαθητές της Β ομάδας θα προσέλθουν Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή.

Να προσέξετε καλά το πρόγραμμα γιατί κάποια τμήματα, κάποιες ημέρες ξεκινάνε τα μαθήματα την 2η ώρα 8:45 ή την 3η ώρα 9:35.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι για τους/τις μαθητές /τριες που δεν θα προσέλθουν στο σχολείο, προκειμένου να μην προσμετρηθούν οι απουσίες τους, θα πρέπει οι γονείς και κηδεμόνες να στείλουν ηλεκτρονικά υπεύθυνη δήλωση. (Δείγμα των δύο περιπτώσεων: 1η περίπτωση και 2η περίπτωση).

Στο σχολείο δεν θα λειτουργεί το κυλικείο, γι’ αυτό το λόγο οι γονείς και κηδεμόνες πρέπει να φροντίσουν για το κολατσιό των παιδιών τους.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων μας προμήθευσε για λόγους ασφαλείας ατομικά μπουκαλάκια νερού Δίρφυς για όλους τους/τις μαθητές /τριες και τους ευχαριστούμε θερμά γι αυτή την πρωτοβουλία τους.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Η είσοδος για τους/τις μαθητές /τριες του Γυμνασίου είναι η πλαϊνή πόρτα, στην ανηφόρα, οδός Καραγιάννη.

Μαΐ 16

Ανακοίνωση προγράμματος εβδομάδας 18 έως 22 Μαΐου 2020

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Μπορείτε να ενημερωθείτε για το πρόγραμμα λειτουργίας του σχολείου για την εβδομάδα 18 έως 22 Μαΐου 2020 κάνοντας κλικ εδώ.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι για τους/τις μαθητές /τριες που δεν θα προσέλθουν στο σχολείο, προκειμένου να μην προσμετρηθούν οι απουσίες τους, θα πρέπει οι γονείς και κηδεμόνες να στείλουν ηλεκτρονικά υπεύθυνη δήλωση. (Δείγμα των δύο περιπτώσεων: 1η περίπτωση και 2η περίπτωση).

Μαΐ 14

Επαναλειτουργία σχολείου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Tο σχολείο επαναλειτουργεί ως εξής:

για την πρώτη ομάδα μαθητών την Δευτέρα 18-5-2020, Τετάρτη 20-5-2020 και Παρασκευή 22-5-2020 και

για την δεύτερη ομάδα μαθητών την Τρίτη 19-5-2020 και την Πέμπτη 21-5-2020.

Την επόμενη εβδομάδα οι μαθητές έρχονται αντίστροφα, έχετε λάβει λάβει ενημερωτικό e-mail και σχετικό μήνυμα στην eclass.

Σύμφωνα με έγγραφο του υπουργείου ΔΕΝ θα ληφθούν υπόψη οι απουσίες του/της μαθητή/τριας, εφόσον ο γονέας ή κηδεμόνας υποβάλει σχετική δήλωση (το έντυπο είναι παρακάτω).

Επίσης δεν θα λειτουργήσει κυλικείο οπότε οι γονείς και οι κηδεμόνες να φροντίσουν για το κολατσιό των παιδιών τους.

Ακολουθούν οι οδηγίες και οι δύο περιπτώσεις υπεύθυνων δηλώσεων.

Μαΐ 07

Προσοχή: ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ οδηγίες για την επαναλειτουργία των σχολείων

Μαΐ 02

Ανακοίνωση προγράμματος 4 έως 8 Μαΐου 2020

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Το πρόγραμμα ανακοινώθηκε στην ηλεκτρονική τάξη.

Επίσης σας έχει σταλεί ενημερωτικό e-mail.

Είμαστε στη διάθεσή σας για διευκρινήσεις.

Καλή συνέχεια.

Older posts «