Βράβευση μαθητών από την Ι. Μονή Αγίου Νεκταρίου

Με  την ευκαιρία  της εορτής  των Τριών Ιεραρχών η Ιερά Μονή Αγίας Τριάδος – Αγίου Νεκταρίου επιβράβευσε την προσπάθεια, τις επιδόσεις και τον κόπο τεσσάρων μαθητών  που πρώτευσαν την προηγούμενη σχολική χρονιά 2013 – 2014.
  Η βράβευση πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια  της εκδήλωσης προς  τιμήν  των εκπαιδευτικών του νησιού την Πέμπτη 29 Ιαναουαρίου στο Κέντρο Νεότητος της Μητροπόλεως. Συγκεκριμμένα βραβεύτηκαν οι : Βατικιώτης Παναγιώτης του Ανάργυρου από το 1ο Καποδιστριακό Γυμνάσιο, Μεθενίτη Νεκταρία του Σταμάτη από το 2ο Γυμνάσιο Αίγινας,  Τόγιας Χρήστος του Κωνσταντίνου και Μεραμβελιωτάκης Ιωάννης του Γεωργίου από το Γυμνάσιο Μεσαγρού.
  Οι μαθητές είχαν την τιμή να  τους επιδοθούν τα βραβεία από  τον πανεπιστημιακό δάσκαλο και ιερέα π. Γεώργιο Μεταλληνό, ο οποίος ήταν και ο κύριος ομιλητής  της εκδήλωσης.

Το βραβείο περιελάμβανε ένα αντίτυπο Καινής Διαθήκης και χρηαμτικό έπαθλο 150 Ευρώ