Όμως και τα μικρούλια του σχολείου μας θέλουν να γίνουν δημοσιογράφοι. Τα Δευτεράκια μας σίγουρα το μπορούν μια και πέρσι έμαθαν να γραφουν και να διαβάζουν. Αλλά και τα Πρωτάκια μας θα κάνουν μία προσπάθεια να μοιραστούν τις σκέψεις τους μαζί τους.

Για να δούμε θα αποκτήσουν δημοσιογραφική ταυτότητα τα μικρούλια μας;

Η πρώτη δοκιμαστική δουλειά για τους βενιαμίν του σχολείου μας είναι η παρακάτω. Γράψτε το κείμενό σας σε ένα φύλλο χαρτί  και οι αρχισυντάκτες σας περιμένουν για να το εγκρίνουν και να σας δώσουν τις δημοσιογραφικές σας ταυτότητες.

Α και Β τάξη : Γράφουμε τι μας εντυπωσίασε απο τις εκδηλώσεις που οργανώθηκαν στο σχολείο μας   την  2η  Πανελήνια  Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Υπάρχουν τέσσερα πράγματα που δεν μπορούμε να ανακτήσουμε. την πέτρα…..αφου ριχθεί! τη λέξη…..αφου ειπωθεί!… την ευκαιρία…..αφου χαθεί! το χρόνο…..αφου περάσει!