ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΑ ΟΡΙΑ 2ου Δ.Σ. ΠΑΛΛΗΝΗΣ

Τα Γεωγραφικά όρια του Σχολείου μας:

Λ. Μαραθώνος – Λ. Ανθούσας – Λόφου Έντισον– Πεντέλης – Βυζαντίου – Σαλαμίνος – Ζώνη Πεντελικού – Ελαιώνων – Φαναρίου – Κρήνης – Σινά – Μικράς Ασίας – Αλτάνη – Λ. Μαραθώνος.

Διευκρίνιση:

Οι κατοικίες με μονό αριθμό επί των οδών Αλτάνη – Μικράς Ασίας – Σινά – Κρήνης – Φαναρίου ανήκουν στα γεωγραφικά όρια του 2ου Δ. Σ. Παλλήνης και οι κατοικίες με ζυγό αριθμό στα γεωγραφικά όρια του 6ου Δ. Σ. Παλλήνης. Το κομμάτι της οδού Κρήνης από τη συμβολή με την οδό Σινά και αριστερά ανήκει στο 2ο Δ. Σ. Παλλήνης.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2024-25

Οι εγγραφές στην Α΄τάξη (σχολικού έτους 2024-25) θα γίνουν από

Παρασκευή 1 Μαρτίου έως και Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024.

Κατά το σχολικό έτος 2024-2025 στην Α’ Τάξη του δημοτικού σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018.

Για τον ορισμό συνάντησης μπορείτε να τηλεφωνήσετε στο 210-6666287 (8.30 πμ. – 1.00 μμ) ή να στείλετε email στο:  mail@2dimpallin.att.sch.gr

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

• Αίτηση γονέα/κηδεμόνα (Θα δοθεί από το σχολείο). Ο γονέας που δε θα είναι παρών στην εγγραφή θα πρέπει να έχει υπογράψει υπεύθυνη δήλωση (σε ΚΕΠ για το γνήσιο της υπογραφής ή μέσω gov.gr) στην οποία να ζητάει την εγγραφή του παιδιού του στο σχολείο μας.
  • Βεβαίωση φοίτησης στο νηπιαγωγείο.
  • Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο να προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας (λογαριασμοί ΔΕΚΟ κλπ).
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) (Το έντυπο μπορεί να δοθεί από το σχολείο ή να αναζητηθεί στο διαδίκτυο).
  • Φωτοτυπία των σελίδων του βιβλιαρίου υγείας του/της μαθητή/τριας, στις οποίες φαίνεται ότι έχουν γίνει όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  • Υπεύθυνη δήλωση του γονέα ποιος θα παραλαμβάνει τον/την μαθητή/τρια κατά την αποχώρηση από το σχολείο (Το έντυπο θα δοθεί από το σχολείο).
  • Αίτηση για φοίτηση στο ολοήμερο πρόγραμμα (εάν επιθυμείτε εγγραφή στο ολοήμερο πρόγραμμα, το έντυπο θα δοθεί από το σχολείο)

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ 1ο ΚΕΔΑΣΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Για να διαβάσετε πώς μπορείτε να επικοινωνήσετε με το 1ο ΚΕΔΑΣΥ Ανατολικής Αττικής και τι απαιτείται για αξιολόγηση μαθητή/τριας πατήστε εδώ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΑ ΓΙΑ ΧΟΡΗΓΙΑ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ

Ευχαριστούμε θερμά τον γονέα του σχολείου μας κο Ρουφαγάλα Κωνσταντίνο για την ευγενική χορηγία αθλητικού υλικού στο σχολείο μας.

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων

ΠΛΑΙΣΙΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΓΟΝΕΩΝ/ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΜΕ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΕ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Για να διαβάσετε το έγγραφο του Δ/ντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής σχετικά με τη συνεργασία και επικοινωνία γονέων/κηδεμόνων και Δ/νσης πατήστε εδώ