Φεβ 09

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΛΛΗΝΗΣ

Αγαπητοί γονείς,

Σας γνωστοποιούμε ότι κάθε Τετάρτη θα βρίσκεται στο Σχολείο μας Σχολική Ψυχολόγος, διορισμένη από το αρμόδιο υπουργείο.

Δίνεται η δυνατότητα κατ’ ιδίαν συνάντησης μαζί της, στον χώρο του Σχολείου. Όσοι γονείς επιθυμείτε, μπορείτε να κλείσετε ραντεβού ή τηλεφωνώντας στο Σχολείο κάθε Τετάρτη 8.00 π.μ. – 10.00 π.μ. ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου:

elisavet_vent@hotmail.com ,

Παλλήνη, 11/2/2019

Ιαν 26

Εορτή των Τριών Ιεαρχών και του Αγίου Τρύφωνα – Ανακοίνωση

Αγαπητοί γονείς,

Την Τετάρτη 30 Ιανουαρίου, εορτή των Τριών Ιεραρχών, το Σχολείο δε θα λειτουργήσει.

Την Παρασκευή 1 Φεβρουαρίου, με απόφαση του Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε Ανατ. Αττικής, θα πραγματοποιηθεί έκτακτη εορταστική εκδήλωση για την τοπική θρησκευτική εορτή του Αγίου Τρύφωνα. Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στις 9.30 π.μ. στην Εκκλησία, συνοδευόμενοι/ες από τους γονείς τους, και θα αποχωρήσουν από την Εκκλησία συνοδεία των γονέων τους.

Σημαιοφόρος και παραστάτες θα είναι οι μαθητές/τριες που θα παρελάσουν την 25η Μαρτίου.

Παλλήνη, 25/1/2019

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων  του Σχολείου

Ιαν 09

Τετάρτη 9-1-2019 ο Σχολείο θα ανοίξει στις 10.00 π.μ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Με απόφαση του Δημάρχου, σήμερα, Τετάρτη 9 Ιανουαρίου 2019, τα Σχολεία της Παλλήνης θα ανοίξουν στις 10.00 π.μ.

Η Δ/ντρια του Σχολείου

Ιαν 07

Τρίτη 8-1-2019 το Σχολείο θα παραμείνει κλειστό

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Με απόφαση του Δημάρχου, αύριο, Τρίτη 8 Ιανουαρίου 2019, τα Σχολεία της Παλλήνης θα παραμείνουν κλειστά.

Η Δ/ντρια του Σχολείου

Δεκ 17

ΕΥΧΕΣ

Related image

ΕΥΧΕΣ

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου σάς εύχονται Καλά Χριστούγεννα, Ευτυχισμένο και Δημιουργικό το 2019.

Δεκ 04

ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ

Παλλήνη, 4/12/2018

ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ

Ευχαριστούμε τη μητέρα της μαθήτριας Μπέζα Ελισάβετ της Α΄ τάξης για τη δωρεά προτζέκτορα και πανιού προβολής για την αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας.

Νοέ 14

Αγαπητοί γονείς,

Την Παρασκευή 16 Νοεμβρίου θα γίνει ο εορτασμός για την επέτειο του Πολυτεχνείου. Η γιορτή θα αρχίσει στις 8.15 και θα τελειώσει στις 9.30περίπου.

Το δρομολόγιο του λεωφορείου -προς και από το Σχολείο- θα πραγματοποιηθεί κανονικά.

Το ολοήμερο πρόγραμμα δε θα λειτουργήσει.

Παλλήνη, 12/11/2018

Νοέ 01

36ος ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 2018

ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ- ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

ΔΗΜΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ

ΚΛΕΙΤΑΡΧΟΥ & ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ Τ.Κ. 153 44 ΓΕΡΑΚΑΣ / ΤΗΛ.  210 66 19 937

36ος  ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 2018

Η Κοινωφελής  Επιχείρηση  Αθλητισμού  Πολιτισμού  Περιβάλλοντος  Δήμου  Παλλήνης για ακόμα μια χρονιά λαμβάνει μέρος  στις εκδηλώσεις του  36ου Αυθεντικού  Μαραθωνίου Αθηνών, διοργανώνοντας  αγώνα δρόμου μικρών παιδιών  με συμμετοχικό χαρακτήρα απόστασης 1.200 μέτρων και καλεί όλα τα παιδιά των δημοτικών σχολείων του δήμου μας  να συμμετάσχουν σε αυτήν την μοναδική γιορτή του αθλητισμού, την Κυριακή  11 Νοεμβρίου 2018.

Σημείο συγκέντρωσης των παιδιών θα είναι το 5ο Αθλητικό Κέντρο Παλλήνης (Γρηγόρης Λαμπράκης).

Ώρα  προσέλευσης : 09:15

Ώρα  έναρξης         : 09:45

Ώρα  λήξης            : 10:15

Μετά τη λήξη των αγώνων θα πραγματοποιηθεί απονομή μεταλλίων σε όλους τους συμμετέχοντες.

Την ευθύνη για την μετακίνηση των παιδιών θα έχουν αποκλειστικά οι γονείς.         Οι δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται στο 5ο Αθλητικό Κέντρο Παλλήνης(Λ.Μαραθώνος – τηλ.210-6032245) από την Πέμπτη 01/11/2018  μέχρι εξαντλήσεως των θέσεων. Όσα παιδιά δεν συμμετέχουν στις αθλητικές δραστηριότητες του δήμου, παρακαλούνται κατά την εγγραφή να προσκομίσουν αντίγραφο ΔΕΚΟ.

Λόγω του περιορισμένου αριθμού συμμετοχών θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας.

Οκτ 22

ΠΑΛΛΗΝΗΣ

Σας γνωστοποιούμε ότι την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου θα γίνει ο εορτασμός για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου.

Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στις 11.00 π.μ. και θα αποχωρήσουν στις 12.15 μ.μ. Παρακαλείστε να φροντίσετε για την έγκαιρη προσέλευση και αποχώρησή τους. Τα πούλμαν θα εκτελέσουν το δρομολόγιο προς και από το Σχολείο. Το ολοήμερο πρόγραμμα δε θα λειτουργήσει.

Παλλήνη 22/10/2018

Σεπ 27

Το Σχολείο θα παραμείνει κλειστό αύριο, 28-9-2018

Το Σχολείο θα παραμείνει κλειστό αύριο, 28-9-2018, με απόφαση της Περιφέρειας Αττικής.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Παλαιότερα άρθρα «