Αρχεία για 22 Μαΐου, 2018

Διδακτική επίσκεψη ΣΤ΄τάξης στο Δημαρχείο

Στις 9 Μαΐου 2018 οι ΣΤ΄τάξη με τη συνοδεία των δασκάλων τους κ.Μαλλιακούδη Εμμανουήλ και κ.Γιαντσελίδου Χρυσούλας στο πλαίσιο του μαθήματος της Κοινωνικής και Πολιτικής Αγωγής επισκέφτηκαν το Δημαρχείο της πόλης μας και συγκεκριμένα την αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, όπου έκαναν το μάθημα δια ζώσης. Τους υποδέχτηκαν ο δήμαρχός μας κ. Μαυρίδης Βασίλειος και ο […]

ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΑΜΑΡΕΙΤΩΝ ΤΟΥ ΕΡΥΘΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

Οι μαθητές των Ε΄και ΣΤ΄τάξεων του σχολείου μας με τους εκπαιδευτικούς τους κ.Ναλμπάντη Πολυχρόνη, κ.Φωνιαδάκη Νίκη, κ.Μαλλιακούδη Εμμανουήλ και κ. Γιαντσελίδου Χρυσούλα είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ένα μάθημα Πρώτων Βοηθειών για μα- θητές σχολείων από το Σώμα Σαμαρειτών του Ερυθρού Σταυρού Ορεστιάδας. Τους ευχαριστούμε πολύ που αποδέχτηκαν την πρόσκληση του σχολείου μας.