Δωρεά φωτοτυπικού μηχανήματος

ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΟ ΝΕΟ 1αΑπό την αρχή της φετινής σχολικής χρονιάς το σχολείο διαθέτει ένα νέο φωτοτυπικό μηχάνημα σύμφωνο με τις ανάγκες και τη χρήση που καλείται να εξυπηρετήσει, που προσέφερε ο κ. Πεντίδης Χριστόδουλος και η εταιρεία του PC SOFT (Βασ. Κων/νου 198, Ορεστιάδα), που ειδικεύεται στο λογισμικό ηλεκτρονικών υπολογιστών.

Ο κ. Πεντίδης, γονέας μαθήτριας του σχολείου μας, όταν πληροφορήθηκε ότι το φωτοτυπικό που είχαμε έφτανε στα όρια των δυνατοτήτων του, ανέλαβε την πρωτοβουλία να μας εξασφαλίσει νέο μηχάνημα, ώστε οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί να συνεχίσουν την εργασία τους απρόσκοπτα στο πεδίο της αναπαραγωγής χρήσιμου υλικού για την εκπαιδευτική διαδικασία.

Ευχαριστούμε την οικογένεια Πεντίδη Χριστόδουλου και Μπελεζάκη Κωνσταντίνας  για την δωρεά τους.