Αιτήσεις – δηλώσεις προτίμησης μεταθέσεων εντός ΠΥΣΠΕ Έβρου

ΕΒΡΟΣΕκδόθηκε η πρόσκληση για την υποβολή δηλώσεων προτίμησης Σχολικών Μονάδων της Διεύθυνσης Π.Ε. Έβρου,  για μετάθεση ή οριστική τοποθέτηση εκπαιδευτικών Γενικής Αγωγής και Ειδικής Αγωγής (Δασκάλων, Νηπιαγωγών και Εκπαιδευτικών Ειδικοτήτων) και καλεί:

Α. Τους εκπαιδευτικούς Π.Ε. που έχουν υποβάλει αίτηση μετάθεσης (βελτίωση θέσης) από σχολείο σε σχολείο εντός της Διεύθυνσης Π.Ε. Έβρου.

Β. Τους εκπαιδευτικούς Π.Ε. που βρίσκονται στη Διάθεση του Π.Υ.Σ.Π.Ε. Έβρου.

Γ. Τους εκπαιδευτικούς που μετατάχθηκαν στη Διεύθυνση Π.Ε. Έβρου με το καθεστώς της κινητικότητας (από διαθεσιμότητα) και περιλαμβάνονται στον πίνακα 1 της αριθ. 88900/Δ1/6-6-2014 (ΦΕΚ 714, τ. Γ΄) Υ.Α..

Δ. Τους εκπαιδευτικούς Π.Ε. που μετατέθηκαν από άλλες περιοχές.

Ε. Τους εκπαιδευτικούς που είναι αποσπασμένοι στο εξωτερικό και βρίσκονται στο τελευταίο έτος απόσπασης.

Να υποβάλουν δήλωση προτίμησης για οριστική τοποθέτηση ή μετάθεση σε συγκεκριμένη σχολική μονάδα της Διεύθυνσης Π.Ε. Έβρου, από 18 – 7 – 2014 μέχρι και 24 – 7- 2014, τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.

Η εγκύκλιος εδώ → ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΠΕ ΕΒΡΟΥ

Τα οργανικά κενά εδώ → ΚΕΝΕΣ ΟΡΓΑΝΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ