2ο Δημοτικό Σχολείο Οιχαλίας

Τελευταία νέα

Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας.

2023-01-27

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας φρόντισε για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας για το καλό της νέας χρονιάς, όπως ορίζει το έθιμό μας.  Για κάθε τάξη υπήρχε χωριστό δώρο και μάλιστα με Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Ενημέρωση για την γραμμή ψυχοκοινωνικής υποστήριξης 10306.

2023-01-25

Μία άκρως σημαντική ενημέρωση του κοινού ξεκίνησε από το σχολείο μας. Η Άννα Μαρία Σακελλαρίου, ψυχολόγος με  μεταπτυχιακό στην νευροψυχολογία, και πρώην μαθήτρια του σχολείου μας,  ενημέρωσε το κοινό  σχετικά με τη γραμμή 10306. Πρόκειται, Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

«Άγριες μέλισσες και άλλοι επικονιαστές στα λουλούδια του τόπου μου».

2023-01-19

Οι μαθητές της Ε’ τάξης του σχολείου μας δοκιμάζοντας το ταλέντο τους, συμμετέχουν στον πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό ζωγραφικής με θέμα «Άγριες μέλισσες και άλλοι επικονιαστές στα λουλούδια του τόπου μου» που οργανώνει το Πανεπιστήμιο Αιγαίου - Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Ενημέρωση για την γραμμή ψυχοκοινωνικής υποστήριξης 10306

2023-01-18

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 25-01-2023 και ώρα 17:00 και στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας, η συντοπίτισσά μας Άννα Μαρία Σακελλαρίου, Ψυχολόγος, BSc, MSc Νευροψυχολογίας και μέλος της Ομάδας Προβολής 10306 θα ενημερώσει Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση

2022-12-23

Με το μότο, “χαρίστε καλοσύνη και χαρά για να ‘χετε αγαλλίαση για πάντα” επιχείρησαν οι μαθητές μας να εισάγουν το κοινό στο νόημα των Χριστουγέννων. Μέσα σε κατανυκτική ατμόσφαιρα και μπροστά σε πλήθος κόσμου, όλοι Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Εσωτερικός κανονισμός λειτουργίας 2022-23

2022-12-20

http://blogs.sch.gr/2dimoich/files/2023/01/Εσωτερικός-κανονισμός-2022-23.pdf Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Χριστουγεννιάτικες κατασκευές από τους μαθητές της Β’ τάξης

2022-12-16

Τα δικά τους δωράκια για τα αγαπημένα τους πρόσωπα κατασκεύασαν οι μαθητές της Β' τάξης με τη βοήθεια της  δασκάλας τους, Νατάσα Γκουζιώτη. Φυσικά, δεν παρέλειψαν να στείλουν και γράμμα στον Άι Βασίλη με υποδείξεις Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Πρόσκληση στη χριστουγεννιάτικη εκδήλωση

2022-12-14

Σας προσκαλούμε στην  χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του σχολείου μας που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 20-12-2022 και ώρα 18:30. Η εκδήλωση γίνεται σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων οι οποίοι έχουν φροντίσει να χαρίσουν δώρα Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Παγκόσμια ημέρα ατόμων με ειδικές ανάγκες.

2022-12-02

Με αφορμή την 3η Δεκεμβρίου, ημέρα που είναι αφιερωμένη στην Παγκόσμια ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, η Ε.Δ.Υ. πραγματοποίησε σε όλους τους μαθητές του σχολείου πρόγραμμα βιωματικών δράσεων με στόχο την ενημέρωση και την ευαισθητοποίηση τους γύρω Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Εκπαιδευτική επίσκεψη στο ΚΕ.ΠΕ.Α. Περτουλίου-Τρικκαίων

2022-11-15